Williams nezanedbal letošní monopost vůči roku 2022

Williams nezanedbal letošní monopost vůči roku 2022

Williams potvrdil, že změny pravidel pro rok 2022 přinutily tým, aby se na klíčový rok více zaměřil. Zároveň upozorňuje, že tím nebude trpět letošní vůz. Nové peníze od Dorilton Capital vývoj více usnadní.

Britský tým za poslední 3 roky okupoval chvost startovního pole. Letošní rok je pro Williams klíčový. Probíhá celková restrukturalizace týmu, přichází noví lidé a hlavně americká investiční společnost Dorilton Capital, která tým zachránila od jistého bankrotu.

Šéf týmu Simon Roberts uvedl, že díky velkým změnám může tým chytit druhý dech. Zároveň je všechno úsilí zaměřeno na rok 2022, ale prý to neznamená, že by Williams letošní monopost „odbyl“.

Rok 2022 je pro všechny týmy skvělou příležitostí, ale zároveň velkým rizikem,“ poukazuje Roberts.

Soustředíme se na ročníky 2021 i 2022. Není pravda, že bychom své síly směřovali pouze na jeden rok. Navíc 2022 je unikátní v tom, že začínáme od nuly, takže nemůžeme nic zmeškat.

„Pracujeme a analyzujeme už rok 2022. Snažíme se nasimulovat nejrůznější modelové situace, abychom byli co nejlépe připraveni.“

Roberts dále zmínil, že až poté, co Williams věděl, kam je třeba investovat zdroje, tak se rozhodovalo, kolik času se může věnovat letošnímu vozu.

Rozhodně máme čas, lidi a větrný tunel, abychom mohli pracovat na vývoji letošního monopostu co nejdříve. Bylo potřeba pouze rozdělit finance do určitých oblastí a následně začít pracovat.“

Sdílejte na:
Zavřít