Lewis Hamilton volá po změně sociálních sítích

Lewis Hamilton volá po změně sociálních sítích

Sociálnímu zneužívání čelí mnoho sportovců. Neminulo to ani jednoho z jezdců stáje Williams, jehož nehoda měla dopad na loňský boj o vítězství šampionátu mezi Maxem Verstappenem a Lewisem Hamiltonem.

Lewis Hamilton vyzývá k vyvíjení tlaku na společnosti, působící na sociálních sítích, s cílem zastavit zneužívání. Nicholas Latifi čelil útokům po loňské Velké ceně Abú Zabí, když jeho havárie způsobila nasazení safety caru. Po kontroverzním restartu závod vyhrál Max Verstappen a získal tak svůj první titul ve formuli 1.

Latifimu byly po závodě zasílány nenávistné zprávy, včetně výhružek smrti, což způsobilo nutnost zvýšení jeho osobní bezpečnosti.

Hamilton potvrzuje, že byl s Latifim v kontaktu během zimní přestávky a vyzval organizace sociálních médií, aby co nejdříve provedly nápravu a vylepšení.

„Nakonec si myslím, že nedošlo k nějaké velké změně, posunu či dostatečné práci, kterou tyto sociální platformy udělaly,“ řekl Hamilton.

„Musíme na ně stále vyvíjet tlak, aby provedly změny. Duševní zdraví je skutečná věc a na těchto sociálních sítích lidé zažívají zneužívání způsobem, které si nikdo nezaslouží, takže by to nemělo být tolerováno.“

„Jsou schopni provádět změny, ale nezdá se, že by to dělali dostatečně rychle. Takže musíme pokračovat ve vyvíjení  tlaku.“

„Byl jsem s Nicholasem v kontaktu, má mou plnou podporu a vím, jak těžké to v takových situacích může být, a myslím si, že je pro něj důležité vědět, že má podporu od lidí kolem sebe.“

„Na druhé straně můžete vidět, kolik je v tomto sportu vášně.“

„To je to, co dělá tento sport opravdu tak skvělým – je v něm tolik vášně. Ale musíme to nasměrovat pozitivně, ne negativně,“ dodal sedminásobný mistr světa.

Sdílejte na:
Zavřít