Landovo vítězství pomohlo celému týmu, sdělil Stella

Landovo vítězství pomohlo celému týmu, sdělil Stella

Lando Norris se konečně dočkal svého premiérového vítězství ve formuli 1. Šéf týmu Andrea Stella přiznává, že je tohle vítězství důležité nejen pro Norrise, ale také pro celý tým, kterému spadne těžké břemeno ze zad a může se dále zlepšovat.

Lando Norris se při svém 110. startu ve formuli 1 dočkal premiérového vítězství. Stalo se tak během Velké ceny Miami, kde ukázal výborné tempo a po Safety Caru si na první příčce udržoval náskok, který v cíli činil přes sedm vteřin.

Norris čela na své vítězství v motorsportu 2200 dní, před triumfem v Miami slavil naposledy ve formuli 2 během závodu v Bahrajnu, což byl úvodní podnik sezóny 2018. Od té doby uběhla dlouhá doba a britský jezdec slaví své vytoužené vítězství.

Rodák z Bristolu přiznal, že mu díky výhře spadlo břemeno ze zad. Týmový šéf McLarenu přiznal, že to stejné lze říci o samotném týmu, protože ten byl konečně schopen dát 24letému jezdci k dispozici dostatečně rychlý vůz.

„Věděli jsme, že jakmile dáme Landovi k dispozici vítězné auto, tak výsledky přijdou. Takže jsme cítili odpovědnost a já jsem to mnohokrát řekl, že je to na nás, ne na Landovi. Ale Landovi patří uznání, přes zimu se stále vyvíjel, zejména se snažil zlepšovat v kvalifikaci a odevzdávat kola, která někdy nemusí být stoprocentní, když máte rychlé auto, stačí tam být. Myslím, že se mu to daří,“ popsal Andrea Stella.

Ital dodal: „To pro mě svědčí o tom, jak byl připravený. Také když se podíváme na to, co dřív předváděl s autem, které nebylo zrovna kvalitní na to, aby útočilo na stupně vítězů, tak si myslím, že je Lando na velmi dobré cestě.“

Stella pochválil Norrise za to, že během prvního stintu na středních pneumatikách neztratil naději ani přes to, že byl zaseknutý za několika vozy. Jakmile se dostal do čistšího vzduchu, tak zajížděl jedno nejrychlejší kolo za druhým.

„Musím říct, že jeho cítění a rozhodování během závodu je velmi vyspělé,“ připustil Stella. „Jakmile viděl, že po prvním kole už není moc co řešit, začal šetřit pneumatiky, protože věděl, že jeho závod v určité fázi přijde. Tempo, které dokázal vytáhnout, když auta před ním zajela do boxů, to bylo zcela neuvěřitelné. Z materiálu, který má, vytěžil maximum. Potřebovali jsme mu poskytnout vítězný monopost. A jakmile jsme to udělali, tak toho dosáhl.“

McLaren slaví první vítězství od roku 2021, tehdy v Monze triumfoval Daniel Ricciardo, skvělý den tehdy prožil i Lando Norris, který ukořistil druhý nejvyšší stupínek. Kdy přijde další vítězství britského týmu?

Sdílejte na:
Zavřít