Lando Norris prozradil, že jeho první motor je už na odpis

Lando Norris prozradil, že jeho první motor je už na odpis

Britský pilot tvrdí, že rozhodnutí McLarenu instalovat novou pohonnou jednotku před VC Saúdské Arábie nebylo preventivní. Zároveň uvedl překvapivou informaci, že motor, který dodává Mercedes, je již na odpis.

Mclaren do monopostu Landa Norrise namontoval novou spalovací jednotku, turbodmychadlo, MGU-H a MGU-K. Brit nedostal žádnou penalizaci, protože na rozdíl od Charlese Leclerca, který si již vyčerpal limit na elektrickou jednotku (plus 10 míst na startovním roštu), nepřekročil povolený počet kusů na sezónu.

Lando Norris ale naznačil, že první motor už v budoucnu nebude možné použít a je pravděpodobné, že se někdy v průběhu letošního roku penalizaci nevyhne.

„Vzal jsem si úplně nový motor, protože tento (první – pozn.red.) je už na odpis,“ uvedl po pátečních trénincích Lando Norris.

McLaren bude doufat, že tento závodní víkend bude mít stáj lepší výsledky než v Bahrajnu, kde britský pilot musel stavět šestkrát kvůli doplňování pneumatického systému, zatímco jeho týmový kolega Oscar Piastri musel kvůli technickému problému předčasně odstoupit ze závodu.

Lando Norris zdůraznil, že jezdci ze středu pole jsou si nesmírně vyrovnaní, přičemž rozdíl je jen několik desetin.

„Je to těsné. Myslím, že mě od posledního místa dělily 2 desetiny, takže pokud jsem udělal malou chybu, byl jsem na posledním místě. Je to prostě hodně těsné ve středu pole. Alpine vede střed pole, udělali toho víc, a i Williams se zdá být mnohem rychlejší než my. Abych byl upřímný, auto se chová dobře. Trochu bojuji s celkovým vyvážením monopostu, ale prostě odvádíme to nejlepší, co aktuálně dokážeme,“ dodal Brit.

Sdílejte na:
Zavřít