Kubica vysvětluje příčinu své páteční nehody

Kubica vysvětluje příčinu své páteční nehody

Polský závodník přišel prakticky o veškeré suché jízdy, když hned zkraje odpoledního tréninku ztratil kontrolu nad svým vozem a rozbil jej o svodidla.

Robert Kubica se nechal slyšet, že za jeho havárii na začátku odpoledního pátečního tréninku na Velkou cenu Brazílie mohla voda, kterou krátce předtím na kraj dráhy nanesl Kevin Magnussen, jenž na výjezdu ze druhé zatáčky vyjel zeširoka na ještě mokrý obrubník.

„Na začátku jsem vůbec nepobral, co se stalo. Auto se mi utrhlo hodně, hodně agresivně a hodně pozdě v rámci té zatáčky,“ popisoval Kubica. „Když jsem si ale prohlédl záznam, byl tam přede mnou haas, několik sekund přede mnou.

On přejel hodně zeširoka přes ten obrubník a vytáhl z něj spoustu vody a je vidět na videu, že když tím místem projíždím, moje levá přední pneumatika zvedá hodně vody, to už ale bylo moc pozdě.

Když se k tomu přičte, že jsem jel první kolo na tvrdých pneumatikách, všechny tyhle faktory mě dohromady poslaly do zdi. Byl jsem naprosto šokovaný tím, co se stalo, vůbec jsem to nečekal.“

Kubicu čeká v sobotu spousta práce, z pátka si totiž neodnesl prakticky nic. Odpolední trénink ukončila hned v samém začátku zmíněná nehoda, dopoledne zase Polák přenechal svůj williams rezervnímu pilotovi týmu Nicholasi Latifimu.

Sdílejte na:
Zavřít