Alpine očekává, že Alonso bude „v plné síle“ před začátkem sezony

Alpine očekává, že Alonso bude „v plné síle“ před začátkem sezony

Fernando Alonso podstoupil úspěšnou operaci zlomeniny čelisti po nehodě na kole ve Švýcarsku – tým Alpine očekává, že Španěl bude v březnu schopen účastnit se předsezónního testování.

Po nehodě během tréninku ve Švýcarsku byl Alonso okamžitě převezen do nemocnice, rentgenové vyšetření odhalilo zlomeninu čelisti, která vyžadovala operaci.

V prohlášení zveřejněné v pátek ráno stájí Alpine se uvádí: „Fernando Alonso podstoupil v nemocnici ve Švýcarsku lékařskému vyšetření. Lékaři objevili zlomeninu v horní čelisti a provedli úspěšnou operaci. Ošetřující lékařský tým je s jeho stavem spokojený.

Fernando zůstane pod dohledem v nemocnici dalších 48 hodin.

Prohlášení také optimisticky dodalo, že Alonso „bude moci postupně pokračovat v tréninku. Očekáváme, že bude brzy v plné síle, aby se mohl připravit na sezónu.

Švýcarská policie rovněž potvrdila, že Alonso se srazil s řidičem automobilu před parkovištěm supermarketu.

V prohlášení policie stojí: „Kantonální policie hlásí, že včera (čtvrtek) těsně před 14:00 ve Viganellu 42letý švýcarský motorista odbočoval k vjezdu na parkoviště supermarketu. Při manévru došlo ke srážce s 39letým občanem Španělska, který jel na kole, když na pravé straně vozovky míjel kolonu stojících vozidel v opačném směru.“

Ke kolizi došlo s pravou stranou vozidla. Na místě zasahovala jak jednotka kantonální policie, tak i městská policie společně se záchranáři Luganského zeleného kříže, kteří jej poté, co mu poskytli první pomoc, transportovali sanitkou do nemocnice. 39letý muž utrpěl zlomeninu čelisti.

Alonsova prognóza bude úlevou jak pro samotného pilota, tak pro stáj Alpine. Alonso se v letošní sezoně vrací do formule 1 z níž odešel na konci roku 2018 po čtyřech velmi frustrujících sezónách v McLarenu.

Alonso má testovat nové auto Alpine F1, které se bude jmenovat A521, na mezinárodním okruhu v Bahrajnu v předsezónním testování ve dnech 12. – 14. března, před VC Bahrajnu, která se uskuteční 28. března.

Fernando Alonso se vrací do organizace se sídlem v Enstone, s níž v podobě Renaultu vyhrál dvě mistrovství světa v letech 2005 a 2006.

Sdílejte na:
Zavřít