Max Verstappen se propadne na startovním roštu

Max Verstappen se propadne na startovním roštu

Nizozemský závodník dostal penalizaci, protože ignoroval žluté vlajky, které vlály v poslední zatáčce okruhu kvůli havárii Valtteriho Bottase. Z prvního místa odstartuje do závodu Charles Leclerc.

Max Verstappen měl provizorní pole position, ale ve druhém pokusu zrychlil ve třetím sektoru navzdory tomu, že vlála žlutá vlajka po nehodě Valtteriho Bottase, který havaroval v poslední zatáčce okruhu.

Původně komisaři vyšetřování nezahájili. FIA ze získaných dat nejprve potvrdila, že Max Vertappen dostatečně zpomalil v mini sektoru. Nicméně sám nizozemský závodník na tiskové konferenci zdůraznil, že vůbec nezvolnil.

Následně si komisaři Maxe Verstappena předvolali a pilot Red Bullu dostal penalizaci v podobě ztráty tří míst na startovním roštu.

Komisaři měli za to, že důkazy jasně prokázaly, že se jezdec snažil zajet rychlé kolo a nesnížil rychlost v daném sektoru.

Přepis vydané zprávy od komisařů.

„Jezdec s číslem 33 (Verstappen) přiznal, že si byl vědom toho, že auto s číslem 77 (Bottas) havarovalo a viděl ho na levé straně trati, ale nevěděl o žluté vlajce. Dále přiznal, že nezpomalil v sektoru, který byl označen žlutě.

Komisaři si z palubních záběrů všimli, že žlutá vlajka byla dostatečně viditelná a byla zobrazena s dostatečným předstihem.

Předchozí řidič (auto s číslem 5 – Sebastian Vettel) výrazně snížil rychlost, jak říkají pravidla.“

Pilot Red Bullu dostal navíc dva trestné body.

„Je to velké zklamání, že jsem dostal penalizaci pro závod a Ferrari bude zítra (v neděli – pozn. red.) velmi rychlé, takže práce s pneumatikami bude velmi důležitá. Nicméně máme velmi dobré auto a měl by to být těsný boj,“ dodal jezdec s číslem 33.

Penalizace Maxe Verstappena znamená, že z prvního místa odstartuje Charles Leclerc, který si zajistil sedmou pole position v letošní sezóně. Druhý bude jeho týmový kolega Sebastian Vettel, následovaný Lewisem Hamiltonem. Nizozemský pilot odstartuje ze čtvrtého místa.

Sdílejte na:
Zavřít