Kubica usedne za volant Alfy Romeo v tréninku na VC Bahrajnu

Kubica usedne za volant Alfy Romeo v tréninku na VC Bahrajnu

Testovací pilot Alfy Romeo Robert Kubica si ozkouší monopost švýcarské stáje během úvodního zahajovacího tréninku již tento víkend při Velké ceně Bahrajnu. Nahradí tak v kokpitu Kimiho Räikkönena.

Kubica se dohodl s Alfou Romeo na postu testovacího a rezervního jezdce pro rok 2020 v návaznosti na odchod ze stáje Williams po minulé sezóně.

Kubica vyzkoušel monopost s označením C39 již v předsezónních testech a absolvoval také tréninky na Velkých cenách Štýrska, Maďarska a Velké Británii.

V této sezóně se plně věnoval závodění v DTM (německém mistrovství cestovních vozů), přičemž tým ART, za který Kubica jezdil, je ve vlastnictví šéfa týmu Alfy Romeo Frederica Vasseura. Polský pilot se tuto sezónu dokonce umístil na stupních vítězů na okruhu Zolder.

Jsem velmi rád, že mohu poprvé od srpna usednout za volant vozu formule 1,“ řekl Kubica.

Může to znít jako dlouhá doba, ale já byl opravdu zaneprázdněný svou prací na simulátorech v továrně a sezónou v DTM, takže mi to uteklo celkem rychle.

Teď, když moje sezóna DTM skončila, se rád chopím zpět své role v Alfě Romeo. Stále je o co bojovat a jsem přesvědčen, že moje práce pozitivně přispěje k co nejlepšímu umístění.

Alfa Romeo je v současné době na osmém místě v šampionátu konstruktérů.

Co se týče příští sezóny, bylo již ohlášeno, že si tým ponechá nynější sestavu jezdců: Kimiho Räikkönena a Antonia Giovinazziho.

Sdílejte na:
Zavřít