Je mi to jedno, říká Leclerc o fiasku Red Bullu

Je mi to jedno, říká Leclerc o fiasku Red Bullu

Charles Leclerc slaví další pole position, ovšem tentokrát s obrovskou dávkou štěstí, jelikož Red Bull pochybil. Monačan má skvělé vyhlídky připsat si zítra také vítězství.

Pilot Ferrari ukořistil v této sezóně sedmou pole position, ale z toho jej v pěti případech překonal Max Verstappen, přestože startoval i hlouběji ze startovního roštu. Zítra tomu nebude jinak, jelikož Leclerc odstartuje z prvního místa, zatímco jeho hlavní rival v boji o titul z Red Bullu se postaví na osmou příčku. Rakouská stáj totiž udělala fatální chybu, jenž stále Nizozemce nejrychlejší čas.

„Je mi to jedno. Chci tu vyhrát, jen to se pro mě počítá. Vím, že je to jen otázka času, než Max doveze titul v suchu, ale kdy se to stane, to teď pro mě není důležité,“ reagoval Monačan na fiasko soupeřů z Milton Keynes.

Více jak polovina velkých cen Singapuru vyhraná z pole position

Statistiky mluví ve prospěch Leclerca, neboť osm z 12 podniků v ulicích v Marina Bay vyhrál jezdec, který vyrážel do závodu jako první. Se svým výkonem je spokojený, přestože nevěřil, že se mu to podaří: „Nebyl jsem si sebou jistý, místy jsem vážně nevěřil, že to bude stačit. Těžkou otázkou bylo, kdy je optimální doba přejít z intermediálek na slicky. Myslím, že načasování nám vyšlo.“

„Cítil jsem, že jsme rychlí, ale bylo to nesrovnateně těžší než před třemi lety – neboť trať byla zatraceně záludná,“ popisuje 24letý závodník, jenž je prvním pilotem, který dokázal získat pole position na tamním okruhu dvakrát v řadě. „V prvním a druhém segmentu byly intermediálky tou správnou volbou, ale v Q3 bylo všechno takřka od nuly, jelikož jsme vyjeli na pneumatikách do sucha. Poslední sektor trati byl nejhorší, protože tam bylo spoustu mokrých míst, především ve 13. zatáčce. Museli jste si dávat pozor na neustále se měnící podmínky. Můj nejlepší čas byl v předposledním kole. V posledním pokusu jsem udělal chybu. 

Narozdíl do Verstappena jde do závodu s dobrou náladou, neboť podle jeho slov po dosavadním průběhu víkendu je vidět, že si Ferrari poradí za všech podmínek.

„Pro závod jsem velmi optimistický. Od prvního kola jsem měl v autě dobrý pocit. Ale v pátek jsme měli problémy a raději bych jezdil více,“ naráží na fakt, že v je v pátečních trénincích trápily problémy s brzdami. „Nedělám si starosti. Na velkou cenu jsme dobře připraveni a dnes jsme ukázali, že si poradíme ve všech podmínkách.“

Sdílejte na:
Zavřít