Verstappen přišel o pole position kvůli nedostatku paliva

Verstappen přišel o pole position kvůli nedostatku paliva

Max Verstappen měl nakročeno získat další pole position a přiblížit se možnosti, že se stane šampionem už tento víkend. Jenže poslední pokus musel vypusit…

  • Nizozemský závodník měl nakročeno k překonání Charlese Leclerca a zisku pole position. Předposlední ostré kolo vypustil ve třetím sektoru, aby se připravil na poslední pokus. Už ve prostřední sekci si najel na Monačana solidní náskok, avšak následně nečekaně zahnul do boxů. Co bylo důvodem? Nedostatek paliva. Red Bull totiž nepočítal s tím, že Verstappen pojede kolo navíc.

„Do ******. Do ******. Do ******, co to říkáte? Neuvěřitelné. Nechápu to, co to k*rva je?“ rozčiloval se pilot Red Bullu při vjezdu do pitline.

Verstappen po kvalifikaci potvrdil, že jej Red Bull povolal do boxů kvůli malému množství benzínu. Zároveň však uvedl, že už v předchozím kole měl pochybnosti o množství paliva v nádrži.

„Už v předchozím kole jsem měl stejný pocit, ale řekl mi, ať ho vypustím, tak jsem řekl ‚dobře‘ , uděláme to. Ale v posledním kole mi řekli, ať zajedu do boxů a pak jsem zjistil, co se stalo. Došlo nám palivo,“ popisoval naštvaně Verstappen v rozhovoru pro britskou televizní stanici Sky Sports F1. „Je to neuvřitelně frustrující a nemělo by se to stávat.I když nedotankujete nebo neplánujete šest kol, pak by jste to měli sledovat celý trénink, abyste věděli, jestli to dáte. Měli jsme si toho všimnout dříve.“

„Momentálně nejsem vůbec šťastný. Samozřejmě vím, že je to týmový výkon a já mohu chybovat a tým také, ale tohle je neakceptovatelné. Samozřejmě se z toho poučíme, ale je to opravdu špatné. Nesmí se to stávat.“

„Je to trochu jako Monako.“

Verstappen to bude mít zítra velmi obtížné, jelikož bude startovat až z osmého místa a před sebou má pomalejší vozy –  Pierra Gaslyho, Landa Norrise a Fernanda Alonsa. Kromě toho se jedná o městkou trať, na které je předjíždění oříškem.

„Je trochu jako Monako, je super těžké předjíždět a možná toho trochu zmůžete se strategií, ale momentálně nemám náladu myslet na zítřejší závod. Jakmile naskočím do auta, vydám ze sebe to nejlepší, ale teď jsem velmi frustrovaný tím, co se stalo. Vrátím se na hotel a budu přemýšlet o něčem jiném,“ uzavřel.

Sdílejte na:
Zavřít