Je jasné, že Hamilton je jeden z nejlepších, říká Vettel

Je jasné, že Hamilton je jeden z nejlepších, říká Vettel

Čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel nepochybuje, že si Lewis Hamilton zaslouží být zařazen mezi nejlepší jezdce v historii Formule 1.

Britský jezdec ve službách Mercedesu si pravděpodobně zajistí v USA šestý mistrovský titul a stane se druhým nejúspěšnějším jezdcem v historii po Michaelu Schumacherovi.

Lewis Hamilton začal dominovat ve Formuli 1 po příchodu hybridní éry v roce 2014, kdy ukončil vítěznou sérii Sebastiana Vettela, který vyhrál šampionát v letech 2010–2013.

Přestože kritici Lewise Hamiltona tvrdí, že jeho úspěchy jsou více zásluhou Mercedesu než samostatným pilotem. Sebastian Vettel nesdílí tento názor, protože podle něj jsou úspěchy Brita jiné než u ostatních jezdců v různých érách, ale věří, že pouze Michael Schumacher může být hodnocen jako lepší pilot.

„Jak jinak můžeme uvažovat? Pro mě je jasné, že on (Lewis Hamilton – poz. red.) je absolutně jeden z nejlepších. Už je dlouho v tomto sportu a je jeden z nejúspěšnějších jezdců. Po Michaelovi (Schumacherovi – poz. red.) věřím, že je správné uvést Lewise Hamiltona, ačkoliv je to samozřejmě osobní úsudek,“ uvedl Sebastian Vettel.

„Formule 1 se v současnosti změnila – je mnohem více závodů a tím pádem máte větší šanci jich vyhrát více než v minulosti. To je ten důvod, proč si myslím, že není správné porovnávat úspěchy jezdců jako např. Alberta Ascariho nebo Juana Manuela Fangia. Každý pilot musí být hodnocen ve své době a Lewis Hamilton je bezpochyby velkým profesionálem, který vyniká mezi jezdci své generace, dodal pilot Ferrari.

Sdílejte na:
Zavřít