Jak reagoval Wolff na odchod Vowlese do Williamsu?

Jak reagoval Wolff na odchod Vowlese do Williamsu?

James Vowles, který po odchodu z Mercedesu působí jako šéf Williamsu, se podělil o zábavnou, ale zároveň dramatickou radu Toto Wolffa, když nastupoval do své nové role v britském týmu, který se v posledních letech potýkal s problémy.

James Vowles, který byl dříve důležitou postavou Mercedesu, přešel v lednu 2023 do Williamsu, aby se pokusil vrátit legendární britskou stáj zpátky na vrchol. Přestože byl James Vowles považován za potenciálního nástupce Toto Wolffa, rozhodl se pro výzvu ve Williamsu a při úvahách o svém odchodu prozradil, jaké přímočaré a zároveň vtipné rady mu jeho bývalý rakouský šéf řekl.

„Myslím, že řekl něco ve stylu neboj se toho (Toto Wolff použil vulgárnější slova – pozn. red.), to byla jeho rada! Takže se o to snažím. Kromě toho věděl, že se na to už nějakou dobu připravuji (pozici šéfa týmu – pozn. red.), takže toho moc poskytnout nemohl. Ani dnes to není jen on, řekl bych, že Fred (Vasseur, šéf Ferrari – pozn. red.) a Otmar (Szafnauer, bývalý šéf Alpine – pozn. red.) – než odešel a pár dalších byli radícími hlasy, kdy jim mohu s radostí zavolat, i když jsou to soupeři. Nežádám je o radu, ale mohou mě nasměrovat,“ vysvětlil James Vowles.

Britský šéf rovněž později upřesnil, že jeho rozhodnutí jít do Williamsu Tota Wolffa nezaskočilo.

Sdílejte na:
Zavřít