Jak jezdci a týmy oslaví tisící závod Formule 1?

Jak jezdci a týmy oslaví tisící závod Formule 1?

Královna motorsportu oslaví v Číně jubilejní tisící závod. Jak to oslaví jezdci a týmy?

Nadcházející závod v Číně bude velmi speciální, protože Formule 1 zde oslaví jubilejní tisící závod. Poprvé se závod Formule 1 konal v roce 1950 a letošní sezóna má pořadové číslo sedmdesát.

Piloti mají povolenou jednu změnu designu helmy za rok. Pro závod v Číně ale piloti dostali výjimku a můžou nasadit jiný design helmy, aniž by použili svůj „žeton“.

Týmy budou mít na svých vozech speciální obtisky. Formule 1 rovněž na sociálních sítích nenápadně naznačila na co se můžeme těšit. Šampaňské na stupních vítězů bude mít červený design a zlatý nápis 1000.

Oslavy budou i mimo závodní trať – jeden z příkladů může být fanouškovský festival Formule 1 v Šanghaji

„Mám speciální helmu na počest prince Bira. Byl první thajský jezdec ve Formuli 1 – vlastně jediný thajský závodník přede mnou a zúčastnil se prvních velkých cen Formule 1 včetně prvního závodu na okruhu v Silverstone v roce 1950,“ uvedl Alexander Albon.

Jsem hrdý, že budu na startu tisící velké ceny Formule 1. Sledoval jsem tento sport po celý můj život a musel jsem viděl přes 250 velkých cen. Když jsem byl malý a žil jsem v Kanadě, vstával jsem brzy ráno a sledoval závody Formule 1 v Evropě při snídani,“ řekl Lance Stroll.

„Pamatuji, že jsem fandil Michaelu Schumacherovi a vždycky jsem se šel podívat na závod v Kanadě každý rok s mým otcem. Souboje mezi Schumacherem a Alonsem v roce 2006 jsou závody, které si nejvíce pamatuji,“ dodal Lance Stroll.

Sdílejte na:
Zavřít