Jak Horner dříve reagoval na zprávy o Neweyho odchodu?

Jak Horner dříve reagoval na zprávy o Neweyho odchodu?

Šéf Red Bullu Christian Horner již v minulosti reagoval na zvěsti o tom, že Adrian Newey zvažoval svůj odchod z pozice technického ředitele. Horner také promluvil i o roli Neweyho v technickém týmu rudých býků.

Adrian Newey je spjat s Red Bullem od roku 2006 a od té doby navrhl vozy, které získaly sedm jezdeckých a šest konstruktérských titulů.

Přestože Neweyho poslední výtvor, monopost RB20, vyhrál pět závodů ze šesti, je 65letý konstruktér spojován s odchodem z rakouského týmu.

Podle dostupných informací za Neweyho údajným záměrem opustit svou funkci stojí okolnosti s obviněním Christiana Hornera z nevhodného chování.

Horner byl z těchto obvinění očištěn a předpokládá se, že britského konstruktéra tyto titulky o Red Bullu zneklidnily, protože se nesoustředily na týmové úspěchy na trati.

Není to poprvé, co se o Neweyho odchodu z týmu z Milton Keynes mluví, Brit prozradil, že nejméně třikrát odmítl nabídky Ferrari.

V roce 2022 – předtím, než Newey prodloužil smlouvu do roku 2025 – Horner vysvětlil, jakým způsobem Red Bull přizpůsobil svůj technický tým jeho větší absenci.

„Je to něco, na co jsme se samozřejmě v tomto období zaměřili a o čem jsme diskutovali,“ řekl kdysi šéf Red Bullu v rozhovoru pro Speedcafe.

„Adrianova (Neweyho – pozn. red.) role technického ředitele se vyvinula díky pokročilým technologiím a vozu RB17 (Hyperauto, které Red Bull vyrábí – pozn. red.), který jsme oznámili na začátku roku. Rozděluje svůj čas mezi různé projekty, a to přinutilo ostatní kluky, aby se posunuli. Je tu Pierre Waché jako technický ředitel a technický tým, který odvedl fantastickou práci. Adrian je samozřejmě součástí této skupiny a úzce s ní spolupracuje. Má (Adrian Newey – pozn. red.) takovou encyklopedii znalostí, ale je skvělé vidět, jakou sílu a hloubku máme po technické stránce a jakým způsobem to dokázali,“ doplnil Horner.

Red Bull mezitím reagoval na množící se zprávy prohlášením, v němž uvedl, že neví o tom, že by Newey uvažoval o nabídce konkurenčního týmu.

Sdílejte na:
Zavřít