Končí Adrian Newey v Red Bullu? Ti o ničem neví

Končí Adrian Newey v Red Bullu? Ti o ničem neví

O tom, že mají o Adriana Neweyho zájem konkurenční týmy, se objevují zprávy již pár měsíců. Nyní to vypadá, že to asi konečně klaplo u Ferrari. Samotný Red Bull ale údajně o ničem neví.

Legendární pětašedesátiletý inženýr je s Red Bullem již téměř dvacet let. Tým dovedl k sedmi Pohárům jezdců a šesti Pohárům konstruktérů. Údajně je ale znepokojený problémy, kterým Red Bull v poslední době čelil. S Red Bullem má sice smlouvu do konce roku 2025, údajně ale může odejít již na příští sezónu.

Zájem o něj měly například týmy Ferrari a Aston Martin. Britský tým dokonce přišel i s velmi lukrativní finanční nabídkou. Naopak to, že by měl zájem pracovat ve Ferrari, již samotný Adrian Newey dříve zmínil, jejich nabídky však přesto několikrát odmítl.

Samotný Red Bull mlží. O tom, že by měl Newey odcházet, údajně nic neví.

Adrian má smlouvu nejméně do konce roku 2025 a nejsme si vědomi toho, že by se měl připojit k žádnému jinému týmu,“ uvedl Red Bull.

Ať už jsou zprávy o jeho odchodu pravdivé či ne, dá se očekávat, že vyjasnění přijde v rámci několika dnů. Jelikož se jedná o klíčového zaměstnance Red Bullu, očekává se, ze bude muset na dlouhou nucenou dovolenou než bude moci pracovat u konkurence

Sdílejte na:
Zavřít