Hülkenberg očekává, že zůstane u Renaultu

Hülkenberg očekává, že zůstane u Renaultu

Nico Hülkenberg očekává, že zůstane pro rok 2020 u Renaultu a řekl, že „je pravděpodobné“, že zůstane u francouzského týmu i příští sezónu.

Němec, který má od doby připojení k týmu značný vliv na zlepšení Renaultu, je zatím pro příští rok bez smlouvy.

Šéf Renaultu Cyril Abiteboul už dříve, konkrétně během Velké ceny Francie, přiznal, že tým na místo Hülkenberga zváží všechny možnosti. Hülkenberg ale před VC Německa řekl, že předpokládá, že zůstane u Renaultu.

„Nic není stanovené, ale myslím, že je velmi pravděpodobné, že zůstanu v týmu,“ odpověděl na otázku ohledně jeho budoucnosti a jeho pocitech o projektu Renault.

„Myslím, že je spravedlivé říci, že zatím v této sezóně nemůžeme být úplně spokojeni s tím, čeho jsme dosáhli,“ dodal.

„Nejprve jsme měli spoustu problémů a přišli o výsledky. Trochu zklamáním je, že pokud jde o výkon a rychlost vývoje, nejsme ve skutečnosti tam, kde jsme chtěli a potřebovali být, takže tento rok jsme za očekáváním.

Pravděpodobně a celkově vzato, když se podíváme na poslední tři roky, nemůžeme být úplně spokojení s tím, co jsme udělali.“

„Přesto je výhled stále dobrý, stále vidíme světlo na konci tunelu a věříme, že to stále do určité míry dokážeme dohnat. Jak moc je stále s naprostou jistotou obtížné říct, ale uvidíme, co se v budoucnu stane.“

Renault se v Poháru konstruktérů momentálně nachází za McLarenem, se kterým se ztrátou 21 bodů bojuje o 4. místo. Hülkenberg si myslí, že kdyby francouzský tým neměl problémový start do sezóny, byl by na tom stejně jako McLaren.

„Je to 21 bodů, to je fakt,“ vysvětlil. „Ale myslím, že bychom na tom byli stejně jako oni, když přičteme naše komplikace, ztracené výsledky a problémy.

Měli bychom být tam nebo někde jinde, ale McLaren v tuto chvíli určitě vypadá velmi silně a je pravděpodobně jedním z našich hlavních konkurentů, se kterým budeme pravděpodobně bojovat odteď až do konce.“

Hülkenbergovi patří v Poháru jezdců 11. příčka, nachází se 5 bodů za týmovým kolegou Danielem Ricciardem, který během zimní přestávky přešel z Red Bullu k Renaultu, kde podepsal smlouvu na dva roky.

 

Sdílejte na:
Zavřít