Hülkenberg: Mám radost, že to je za mnou

Hülkenberg: Mám radost, že to je za mnou

Nico Hülkenberg se minimálně prozatímně rozloučil s kariérou jezdce Formule 1. Pro příští rok nenašel angažmá, jeho místo u Renaultu obsadí Esteban Ocon. Němec ve svém posledním závodě skončil mimo body, i přesto má ze závodu dobrý pocit.

Nico Hülkenberg odstartoval z deváté příčky, což mu ke konci závodu paradoxně ublížilo (musel brzy do boxů a prodloužit druhý stint). Jezdec Renaultu odstartoval na měkké sadě pneumatik z druhé části kvalifikace. S týmem se rozhodl pro jednu zastávku v boxech.

V nájezdu do posledního kola držel 10. příčku, o kterou nakonec přišel. Dostal se před něj nejen Carlos Sainz na McLarenu, ale také týmový kolega Daniel Ricciardo. Oba zvolili strategii dvou zastávek v boxech, díky které byli na konci závodu podstatně rychlejší.

I přes nulový zisk bodů má Hülkenberg ze svého posledního závodu radost.

„Cítím se dobře – částečně jsem si oddychl, že to všechno skončilo,“ reagoval jezdec na otázku, jak se cítí po svém posledním závodě.

„Mám radost, protože jsem odjel dobrý závod, dal jsem do toho vše, co šlo. Je škoda, že jsem nakonec nezískal ten jeden bod, ale ta jedna zastávka byla opravdu složitá. Na konci mě trápila degradace, nemohl jsem udržet tempo.“

„Byl to pro mě opravdu hodnotný poslední závod, jsem šťastný a uvolněný… Mám dobrý pocit, protože jsem závod dokončil stylově. Z mé strany to byl dobrý výkon, a to je pro můj finiš důležité. Teď už se těším, až se s každým v garáži pomazlím a až si dáme jedno chlazený.“

Hülkenberg se krátce vyjádřil také ke své kariéře. Podle něj je svět Formule 1 velmi unikátní a je rád, že strávil svá nejlepší léta právě zde.

„Je to sakra dobré prostředí pro mladé jezdce, je velmi unikátní a speciální. Celý šampionát F1 je unikátní. Jsem vděčný a šťastný za svůj čas, který jsem tu mohl strávit. Poznal jsem úžasné lidi, udělal si skvělé přátele a vzpomínky, na které budu vzpomínat s úsměvem na tváři.“

„Děkuji celému Renaultu. Máme za sebou tři skvělé roky. Nebyly to možná perfektní roky, ale stejnak to bylo skvělé, občas jsem se i bavil. Zažili jsme spolu vzestupy a pády a určitě jim musím poděkovat,“ zakončil 32letý Němec.

Nico Hülkenberg před závodem oznámil, že by si chtěl dát od aktivní závodní kariéry přestávku a rozhodnout se, co bude dělat dál. Nevyloučil ani svůj návrat do Formule 1 v roce 2021.

Sdílejte na:
Zavřít