Horner obvinil Wolffa z odvádění pozornosti Verstappenem

Horner obvinil Wolffa z odvádění pozornosti Verstappenem

Šéfové týmu Red Bull a Mercedes jsou opět na nože poté, co Christian Horner obvinil Tota Wolffa ze šíření zpráv o možném odchodu Maxe Verstappena do týmu Mercedes, kde se uvolnila sedačka po Lewisovi Hamiltonovi.

Šéf Red Bullu Christian Horner obvinil Tota Wolffa ze snahy o získání Verstappena jako taktiku odvádění pozornosti od faktu, že Mercedes má problémy s výkonem na trati.

Hornerovy komentáře přišly poté, co mistr světa Max Verstappen prohlásil, že v příští sezóně zůstane věrný a zůstane u Red Bullu. Verstappen byl pro Wolffa jasným a hlavním cílem jako náhrada za Lewise Hamiltona, který v příští sezóně odchází do Ferrari.

Horner si do Wolffa dále kopnul, když poukázal na to, že Hamiltonův odchod je začiněn špatnou výkonností Mercedesu v minulých letech a také blížícími se novými pravidly o motorech, které přijdou v platnost od roku 2026, přičemž Hamilton věděl o krocích Mercedesu v tomto směru velmi dopředu a byl sám součástí vývoje pohonné jednotky.

„Hodně se mluví o tom, že Max půjde jinam, a pak přijdete na to, že je to jen taktika, jak odvést pozornost jinam,“ řekl Horner. „Vím, jaký má k tomu motiv. Jezdec, který vytvořil veškerý pohyb na trhu, měl všechny informace o motorech a předpisem pro rok 2026 a rozhodl se odejít a uvolnit místo v Mercedesu někomu dalšímu. Proto se teď trochu spekuluje o tom, kdo toto místo obsadí, ale Max Verstappen to nebude.“

Během Velké ceny Saúdské Arábie Jos Verstappen, otec Maxe Verstappena, naznačil, že pokud Horner zůstane ve vedení týmu, Verstappen z týmu odejde, což Wolffa vedlo k poznámce, že v Mercedesu jsou dveře otevřené a je zde více než vítán.

Nicméně i přes Verstappenův veřejný závazek vůči Red Bullu zde v Rakousku Wolff naznačil, že jeho šance pro jeho podpis v Mercedesu nejsou mrtvé.

„Nemyslím si, že by jasně řekl ano,“ odpověděl na toto veřejné prohlášení šéf Mercedesu.

Při otázce na Hornera, proč si myslí, že se Wolff odmítá vzdát naděje na podpis současného mistra světa, Horner, který má s šéfem Mercedesu dlouhodobě vztahy na bodu mrazu, zažertoval, že by možná místo něj mohli podepsat jeho otce Jose, který také nemá s Hornerem sotva nejlepší vztah.

„Myslím, že Max se na tiskové konferenci vyjádřil dost rozhodně. Vždycky byl v tomto směru konzistentní a jasný,“ dodal Horner. „Takže ano, proč ho Wolff tak moc chce? Myslím si, že je to čistě taktika na odvedení pozornosti. Samozřejmě pokud by chtěl někoho se jménem Verstappen v týmu pro příští rok, tak si myslím, že Jos je potenciálně k dispozici.“

„Max je důležitou součástí našeho týmu. Jen potvrzuje důvěru v tým a nemá v tuto chvíli důvod, proč by od nás odcházel.“

Sdílejte na:
Zavřít