Hamilton: Reakce na mou nehodu vyvolala otázky o bezpečnosti

Hamilton: Reakce na mou nehodu vyvolala otázky o bezpečnosti

Lewis Hamilton řekl, že „jásot“ po jeho nehodě v poslední části tréninku ve Spa ho navedl, aby upozornil, že si někteří neuvědomují nebezpečí závodění.

Jezdec Mercedesu po úmrtí Anthoina Huberta v sobotu večer na sociální sítě napsal: „Všichni jezdci pokaždé, když vyjedou na trať, nasazují své životy a lidé to musí vážně ocenit, protože to není dostatečně oceňováno. Ne od fanoušků a ani od některých lidí, kteří ve sportu pracují.“

Hamilton po včerejším závodě řekl, že reakce davu na jeho nehodu vyvolala komentáře. „Když jsem havaroval, někteří fanoušci křičeli, povzbuzovali nebo něco takového a byl to docela slušný zásah, to mě povzbudilo, abych řekl věci, které jsem na konci dne řekl,“ řekl Hamilton.

„Včerejšek byl velmi, velmi těžký,“ řekl. „A dnes, když se zde vracím, je to stejné. Ale musel jsem tam jít a všichni jsme se museli pokusit vyčistit naše myšlenky a závodit s Anthoinem v duchu. 

Když jsme zde přišli, bylo těžké uvěřit, že jsme včera ztratili skvělého závodníka a svět prostě pokračuje dál,“ dodal. „Ale závod se konal, takže jsem musel usednout do vozu a jet a dělat svou práci. Dnes jsem ve svých myšlenkách a modlitbách závodil s ním a jeho rodinou.“

Sdílejte na:
Zavřít