Lewis Hamilton nabízí otevřené dveře Oliverovi Bearmanovi

Lewis Hamilton nabízí otevřené dveře Oliverovi Bearmanovi

Oliver Bearman podepsal víceletou smlouvu s týmem Haas, připojí se tak příští rok na startovní rošt královny motorsportu.

Lewis Hamilton nemá v plánu vzít Olivera Bearmana pod svá příklad, avšak prohlásil, že jsou jeho dveře otevřené, pokud bude chtít jakoukoliv radu. 19letý Brit, který je částí jezdecké akademie Ferrari, už dříve debutoval ve F1 v Saúdské Arábii, kde zaskakoval za Carlose Sainze, který musel podstoupit operaci slepého střeva. Hamilton se příští rok připojí k italské stáji, nicméně prohlásil, že kvůli jejich národnosti a vazbám, nebude Bearmanovi dělat mentora.

Na dotaz médií, zda bude mít Bearmana pod svými křídly, odpověděl: „Ne, nikdo mě o to nepožádal a ani o tom nepadla zmínka. Nemyslím si, že to potřebuje, myslím že je to dost chytrý kluk. Chci říct, jakožto jeden z nejstarších jezdců v F1, jsou mé dveře vždycky otevřené každému, kdo potřebuje radu nebo odpovědět na otázku.”

Bearmanův debut v Džiddě, kdy dokázal skončit na sedmém místo, přesto že absolvoval jen třetí trénink a následně jel přímo kvalifikaci a závod, byl impozantní. S jeho příchodem se stane už čtvrtým britským jezdcem na startovním roštu a Hamilton chválí talent, který se objevuje ve Velké Británii.

„Udělal fenomenální práci na začátku tohoto roku,“ řekl. „Mladý talent a myslím, že je skvělé to, že Velká Británie má tolik mladých talentovaných jezdců. Řekl bych, že Silverstone a BRDC (klub britských závodních jezdců – ponz. red.) byli toho součástí, protože investovali do mladých a nadějných jezdců. Myslím, že je to pro sport úžasné. Zbavuje nás to tlaku na všechny. Doufejme, že tam bude alespoň jeden z Britů.

Sdílejte na:
Zavřít