Oliver Bearman: V budoucnu chci vítězit s Ferrari

Oliver Bearman: V budoucnu chci vítězit s Ferrari

Junior Ferrari má jisté místo na startovním roštu v roce 2025, bude jezdit v barvách Haasu. Oliver Bearman podepsal víceletý kontrakt a splní si tak jeden ze svých velkých snů. O čem sní do budoucna a co od sebe příští rok čeká?

Oliver Bearman byl před startem závodního víkendu ve Velké Británii oznámen jako jezdec týmu Haas s víceletou smlouvou. Tato informace mu byla oznámena minulý víkend v Rakousku, kde zvítězil ve sprintovém závodu formule 2, ale hlavní závod nedokončil kvůli technické závadě na jeho monopostu. Štaci v týmu Haas vnímá jako odrazový můstek ke splnění mnohem větších cílů. Jedním z nich je dle jeho slov vítězit v závodech formule 1 v barvách Ferrari.

„Můj dlouhodobý sen samozřejmě zůstává stejný. Chci být ve formuli 1 úspěšný. Chci vyhrávat závody a šampionáty. A vzhledem k podpoře a loajalitě, kterou mi Ferrari projevilo, je jen správné, že toho chci dosáhnout s Ferrari. A to je sen každého kluka. Můj debut s nimi to samozřejmě ještě posílil. Ale ze stejného důvodu se dívám i na tu krátkodobou, střednědobou budoucnost. V krátkodobém horizontu dokončím formuli 2 a budu se dívat na příští rok s Haasem, a na to se také moc těším,“ popsal britský jezdec.

Oliver Bearman prožívá obtížnou druhou sezónu v týmu Prema po boku Kimiho Antonelliho. Vítězství ve sprintovém závodě na Red Bull Ringu mu však poskytlo užitečnou vzpruhu. „Myslím, že to vítězství nemohlo přijít v lepší čas. Sezóna ve formuli 2 je i nadále náročná, protože sobota se vydařila, ale v neděli jsem měl poruchu motoru. Takže jsem měl pocit, že všechna ta tvrdá práce přišla téměř vniveč,“ sdělil rodák z Chelmsfordu. „Vítězství ale přišlo v opravdu dobrý čas, v opravdu důležitý čas. Nejen pro mé vyhlídky s formulí 1, ale také pro tým. Protože ve formuli 2 jsme potřebovali dobrý výsledek, abychom posílili motivaci všech, a to nám opravdu pomohlo.“

Britský jezdec má za sebou několik účastí v trénincích ve formuli 1. Zároveň odjel také svůj premiérový závod, když zaskakoval za Carlose Sainze. Na konto si připsal své první body a aktuálně mu v pořadí jezdců patří 14. pozice. Bearman připustil, že vzhledem k náročné sezóně ve formuli 2 pro něj byla účast v závodě v Saudské Arábii a v prvních volných trénincích za tým Haas velkým přínosem.

„Mám pocit, že můj závod ve formuli 1 byl hodně stěžejní. Opravdu mi to pomohlo, a také pro mé vlastní sebevědomí. Protože nikdy nevíte, jak se vám bude dařit, dokud nezávodíte proti skutečným jezdcům formule 1. A to byla moje příležitost a mám pocit, že jsem odvedl slušnou práci,“ přiznal Brit.

„Musím si s lidmi z Ferrari sednout a zjistit, co přesně ode mě potřebují. Ale nemyslím si, že jejich očekávání budou náročnější než moje, protože už tak jsem na sebe dost tvrdý. Na začátku od sebe požaduji vysokou úroveň výkonu. Takže nepotřebuji žádnou další motivaci ani tlak,“ popsal Bearman.

Sdílejte na:
Zavřít