Haas neprodá tým, ptal jsem se asi šestkrát, říká Andretti

Haas neprodá tým, ptal jsem se asi šestkrát, říká Andretti

Michael Andretti by rád vstoupil do F1 a dokonce měl dohodu na koupi týmu Alfa Romeo Sauber, která ztroskotala na poslední chvíli kvůli tomu, že majitelé Sauberu si chtěli udržet určitou kontrolu nad týmem.

Michael Andretti prozradil, že souhlasil s podmínkami a měl podepsat smlouvu, než byly podmínky změněny, což označil za „vtip“.

„To byl vtip. Byli jsme tam. Bylo to dohodnuté. Měli jsme domluvený den na podepsání smlouvy a doslova dva dny předtím změnili podmínky. V podstatě si pořád chtěli udržet kontrolu (majitelé Sauberu – pozn. red.). Říkal jsem si – ne, nemohou si udržet kontrolu. Najednou chtěli právo veta na všechno. Bylo to hrozné,“ řekl Michael Andretti.

Andretti nyní podal žádost u FIA o založení nového týmu pro F1 a připustil, že dohoda se Sauberem věci zpozdila, jinak by byli se svými plány ohledně královny motorsportu mnohem dále. Jeho nový tým podepsal dohodu ohledně pohonných jednotek s Renaultem a stáj bude mít dvě sídla – jedno ve Velké Británii a jedno v Americe, podobně jako tým Haas.

„Ztratili jsme tolik času. Kdybychom to neudělali (dohodu se Sauberem – ponz.red.), byli bychom mnohem dále se vším ostatním.“

Michael Andretti dostal otázku, jestli se obrátil na Gena Haase, který řeší problém se sponzory kvůli válce na Ukrajině.

„Gene Haas by to neprodal. Ptal jsem se asi pětkrát nebo šestkrát,“ dodal Michael Andretti.

Sdílejte na:
Zavřít