Haas není ohledně sezóny 2024 přehnaně optimistický

Haas není ohledně sezóny 2024 přehnaně optimistický

Podle jezdce Haasu Kevina Magnussena nebude tým do sezóny 2024 vstupovat s nerealistickými cíli. Ve srovnání s některými předchozími roky stojí tým na začátku sezóny nohama pevně na zemi.

V posledních třech sezónách skončil Haas v Poháru konstruktérů dvakrát poslední a v roce 2022 na osmém místě. Majitel stáje Gene Haas neprodloužil v lednu dlouholetému šéfovi týmu Güntheru Steinerovi smlouvu. Jeho místo převzal Ajao Komacu.

Jezdec Kevin Magnussen se vyjádřil k očekávání pro letošní sezónu: „Myslím, že v některých letech se do sezón vstupovalo s nerealistickým optimismem. Ajao Komacu si nemyslí, že jsme se ještě posunuli z loňské pozice, ale má jasno v tom, že trajektorie vývoje vypadá mnohem silněji. Skutečně věří, že se můžeme tento rok posunout vpřed. Myslím, že loni jsme z hlediska vývoje úplně narazili. Nemohli jsme tu bariéru prolomit, dokud jsme neposunuli koncepci, a letos to vypadá mnohem lépe. Očekávání jsou pro začátek nízká, ale z hlediska celé sezóny vysoká.“

Magnussen věří, že Komacovo povýšení na šéfa stáje povede ke změně kultury v týmu: „S Ajaem mám dobrý vztah. V týmu je už osm let, od jeho začátku v roce 2016, takže s ním velmi úzce spolupracuji od svého příchodu do Haasu v roce 2017. Byla to samozřejmě velká změna, když se stal šéfem stáje. Ajao je inženýr a jeho způsob vedení týmu bude velmi zajímavý. Myslím, že to změní dynamiku a komunikaci napříč celou organizací.“

Magnussenův týmový kolega Nico Hülkenberg, který ve středu poprvé řídil nový vůz VF-24 v Silverstonu, si přeje, aby tým udělal krok vpřed oproti neúspěšné sezóně 2023, kdy se mnoho závodů potýkal s nadměrným opotřebením pneumatik.

„Doufejme, že vůz bude letos o něco lepší. Člověk chce samozřejmě zajet lepší výsledek než v předchozím roce. Minulý rok jsme měli obtížnou sezónu, takže se určitě chceme zlepšit. Zejména se potřebujeme zbavit problémů v závodech, které jsme měli loni. Viděl jsem nové auto, vypadá opravdu lépe, je to evoluce. Podařilo se nám vylepšit některé slabiny, ale v této fázi roku jste vždy trochu v nejistotě. Musíme se držet při zemi a dál tvrdě pracovat,“ dodal Nico Hülkenberg.

Sdílejte na:
Zavřít