Giovinazzi uštědřil Räikkönenovi druhou porážku v řadě

Giovinazzi uštědřil Räikkönenovi druhou porážku v řadě

Antoniu Giovinazzimu se ve francouzské kvalifikaci podařilo podruhé v řadě porazit Kimiho Räikkönena, když se probojoval do třetí části a zajel 10. čas.

Jedním z pilotů, kteří se při kvalifikaci na Velkou cenu Francie prezentovali v pozitivním světle, byl Antonio Giovinazzi. Pilot stáje Alfa Romeo, který společně s jezdci Williamsu stále čeká na první letošní body, se totiž probojoval až do závěrečné třetí části kvalifikace a umístil se na 10. příčce. Ital byl navíc úspěšnější než jeho mnohem zkušenější stájový kolega Kimi Räikkönen, který na okruhu Paula Ricarda Giovinazzimu v kvalifikaci podlehl již podruhé v řadě a zároveň potřetí v letošní sezoně.

Se svým výsledkem byl vicemistr GP2 z roku 2016 spokojen. Pro zítřek má ale obavy kvůli startu na měkké sadě pneumatik.

„Jsem velice spokojen s naším dnešním výkonem. Byla to pozitivní kvalifikace a jsem opravdu potěšen z návratu do nejlepší desítky. Za tímto výsledkem stojí pár faktorů. Zdá se, že nový balík vylepšení funguje dobře a také jsme byli v těchto podmínkách schopni dostat z pneumatik maximum. Trať se zlepšovala kolo od kola, takže bylo v každé části důležité zachytit to poslední,“ řekl Giovinazzi.

„Jediným negativem je, že budeme jakožto jeden z pouze dvou vozů startovat na měkkých pneumatikách. Můžeme ale najít strategii, která nám pomůže zůstat na bodech. Máme dobré tempo a tak doufejme, že budeme moci dosáhnout dobrého výsledku, který nám již hodně dlouho uniká.“

Kimi Räikkönen bude stát na startovním roštu o dvě místa dále než jeho parťák, když se kvalifikoval jako 12. Šampion z roku 2007 ale nezoufá a věří, že se pro závod nachází v dobré pozici.

„Nové díly, které jsme na tento závod přivezli, nám daly něco navíc a rozhodně jsme byli dostatečně konkurenceschopní pro postup do třetí části. Bohužel jsem ve svém posledním kole druhého segmentu chyboval a nebyl jsem tak překvapen, když jsem se ocitl mimo nejlepší desítku. Jsme ale stále v dobré pozici pro závod. Můžeme si vybrat pneumatiky a vůz funguje docela dobře, takže si myslím, že zítra zjistíme, jak to jde,“ řekl „Iceman“.

Ačkoli dokázal ve Francii Giovinazzi postoupit do závěrečné části, o jeho letošní kvalifikační maximum se nejedná. Mezi elitní desítkou se totiž objevil již v Ázerbájdžánu, kde si pro start vyjel 8. místo. Zde však toto umístění nemohl zužitkovat, neboť byl kvůli penalizaci za nasazení třetího kusu jedné z komponent odsunut na startovní roštu až na 17. pozici.

Sdílejte na:
Zavřít