FP2: Nejrychlejší Verstappen, Ricciardo skončil v bariéře

FP2: Nejrychlejší Verstappen, Ricciardo skončil v bariéře

Druhý trénink těsně ovládl Max Verstappen. Druhý nejrychlejší byl Valtteri Bottas na svém mercedesu, třetí racing point Checa Péreze.

Druhý trénink těsně ovládl Max Verstappen, druhý skončil Valtteri Bottas, top 3 uzavřel Sergio Pérez.

Druhý volný trénink skončil nejhůře pro jezdce Renaultu Daniela Ricciarda, který krátce po úvodu ztratil v 9. zatáčce kontrolu nad vozem a skončil v bariéře. Australan podstoupil lékařskou prohlídku a je v pořádku.

Povedený trénink zažil naopak tým Racing Point, jehož vozy obsadily třetí, respektive čtvrtou příčku. Naopak Ferrari, které dovezlo balíček vylepšení, dále zaostává. Jezdci této stáje skončili na devátém a šestnáctém místě.

Trénink také ovlivnila předpověd na zítřejší den, kdy by okruh měly zasáhnout silné deště. Pokud by byl déšť příliš silný, nemusela by se konat kvalifikace a startovní rošt by se formoval podle výsledků FP2. Právě to mělo za následek, že se piloti více soustředili na rychlá kola než na závodní simulace.

 

Druhý trénink začal s mírným zpožděním.

Na trati byl první Romain Grosjean.

Antonio Giovinazzi převzal vůz po Robertu Kubicovi, který Itala vystřídal v prvním tréninku.

Daniel Ricciardo v předposlední zatáčce neukočíroval svůj vůz a skončil v bariéře. Způsbil červené vlajky, ale z auta vylezl sám a je v pořádku.

Zatáčka č. 9 způsobovala jezdcům vrásky na čele, jelikož jich tady několik přislo o své časy kvůli překročení traťových limitů.

Alex Albon se roztočil v třetí zatáčce.

V polovině tréniku tabulce kralovaly vozy Racing Pointu.

Daniel Ricciardo byl spatřen na boxové zídce.

Albon znovu ztratil kontrolu nad vozem a skončil v kačírku.

Zdroje článku:

Lukáš Kornecký/redakce SvětFormule.cz
Sdílejte na:
Zavřít