Formule 1 využívá simulátor předjíždění, aby vylepšila závodní okruhy

Formule 1 využívá simulátor předjíždění, aby vylepšila závodní okruhy

Formule 1 začala používat první simulátor na světě, který simuluje předjíždění. Cílem je, aby se získaly zkušenosti, které pomohou vylepšit design budoucích tratí a zároveň zlepšit, popřípadě upravit stávající tratě v kalendáři. Důsledkem má být lepší předjíždění a zlepšená jízda v blízkosti za jiným vozem.

Pat Symonds je šéfem sekce, která se zabývá analyzováním a vyhodnocením závodění a  byla založena Liberty Media. On a jeho spolupracovníci věří, že vytvořili první simulátor na světě, který simuluje předjíždění a zaměřuje se čistě na designování tratí jako je např. rychlost v zatáčkách, šířka a povrch tratě – všechno, co by mělo pomoc zlepšit předjíždění a zvýšit atraktivnost pro diváky. Simulátor byl dokonce už použit na trať v Hanoji, kde budou závodit Formule 1 už v roce 2020.

„Myslím si, že jsme vytvořili jako první na světě simulátor předjíždění. Bylo to nesmírně složité. Jedno kolo trvá několik hodin. Je to velmi komplexní simulace, která zahrnuje správný vzhled aut, vlastnosti pneumatik, povrch tratě a další takovéto věci,“ dodal Pat Symonds.

„Využíváme to na vytvoření nových designů tratí a hledáme modifikace stávajících.“

Zároveň je Pat Symonds přesvědčen, že simulace bude mít pozitivní dopad na závodní trať  ve Vietnamu.

„Vietnam je první tratí, na které jsme spolupracovali a myslím si, že jsme dokázali pochopit, co bude potřeba k tomu, aby se tam uskutečnily dobré závody. Okruh ve Vietnamu bude podle mě skvělý. Má skvělé rysy a budeme tam mít souboje kolo na kolo,“ dodal Pat Symonds.

Sdílejte na:
Zavřít