FIA prokázala, že motor je legální, říká Ferrari

FIA prokázala, že motor je legální, říká Ferrari

Šéf Ferrari Mattia Binotto řekl, že důkladné prozkoumání motoru Ferrari prokázalo legálnosti pohonné jednotky v letošní sezóně navzdory stížnostem ostatních týmů.

Ferrari předběhlo v tomto roce Mercedes ohledně výkonnosti motoru. Výhoda se ještě rapidně zvětšila po nasazení vylepšení v průběhu sezóny, kdy italský tým získal šest pole position v řadě.

Tato výhoda se ale vytratila pro závody v USA a v Brazílii, kde Mezinárodní automobilová federace (FIA) vydala technické směrnice a vyzvala soupeře, aby případně podali protest. Max Verstappen dokonce prohlásil, že Ferrari podvádí.

Nicméně šéf Ferrari řekl, že FIA reagovalo a udělalo extra testy, které neodhalily nic ilegálního na pohonné jednotce italské stáje.

„Pokud se podíváme na celou sezónu, byli jsme jeden z nejčastěji kontrolovaných týmů, to bylo před technickými směrnicemi ale i po nich. Když máte výkonnostní výhodu a my jsme ji určitě měli během celé sezóny, tak jsme byli nejvíce kontrolování,“ uvedl šéf Ferrari Mattia Binotto.

„Být zkontrolován je normální a je to tak nějak dobře, protože prostřednictvím kontrol dokazujete svoji legálnost. Po technických směrnicích se počet kontrol na našich monopostech znásobil. Výsledky byly předloženy FIA a byly diskutovány jednotlivé detaily.“

„Takže cokoliv, co bylo možné provést ve spolupráci s FIA, bylo uděláno. Nikdy jsme nezměnili způsob ovládání našeho motoru v poslední části sezóny, což ukazuje, že naše pohonná jednotka byla plně legální. Kdyby tomu tak nebylo – jestliže by byla na autě nějaké nelegální součástka, přišlo by se na to velice rychle během první kontroly,“ dodal šéf Ferrari.

Sdílejte na:
Zavřít