Ferrari vyřešilo Achillovu patu z Austrálie, říká Vettel

Ferrari vyřešilo Achillovu patu z Austrálie, říká Vettel

Čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel řekl po pátečních volných trénincích, že Ferrari našlo Achillovu patu z Austrálie.

Nejrychlejší Mercedes v rukách Lewise Hamiltona ztratil ve druhém volném tréninku šest desetin sekundy na Sebastiana Vettela. Německý pilot popsal rozdíly v řízení monopostu SF90 oproti závodu v Austrálii.

„Auto je méně neklidné, ale to záleží na trati. Více věřím zadní části auta, která byla naše Achillova pata v Austrálii,“ řekl Sebastian Vettel.

Němec následně přiznal, že se ve svém Ferrari stále necítí tak dobře jako v předsezónních testech.

Ještě ne. V Barceloně to bylo velmi dobré. Dnes auto bylo lepší. Liší se trať, ale myslím si, že stále potřebuje něco najít. Nejsem s dneškem (s pátkem – pozn.red.) úplně spokojený, protože ještě nemám pocit, který chci já.“

„Byl to obtížný den, obecně velmi kluzký. Je vždycky těžké získat z pneumatik to nejlepší. Je lepší mít hodiny dneska (v pátek – pozn. red.) než v sobotu či v neděli.“

„Jistěže chování auta bylo lepší než v Austrálii, ale v autě je toho ještě pořád více. Pokud se nám podaří být zítra rychlí, tak snad dokážeme být blíže a dostat Mercedes pod tlak,“ dodal Sebastian Vettel.

Sdílejte na:
Zavřít