Pořadí je kompletně jiné oproti Austrálii, říká Lewis Hamilton

Pořadí je kompletně jiné oproti Austrálii, říká Lewis Hamilton

Obhájce titulu mistra světa Lewis Hamilton uznal, že Ferrari je rychlé. Podle něj je pořadí týmů úplně jiné oproti Austrálii.

Mercedes bez větších problémů kontroloval víkend v Austrálii – jezdec Mercedesu vedl každý trénink a každou část kvalifikace a bez větších potížích si dojeli pro dvojité vítězství. V Bahrajnu se najednou vrací do hry Ferrari. Lewis Hamilton ztratil ve druhém volném tréninku šest desetin na Sebastiana Vettela.

„Ferrari bylo rychlé od začátku a následně nalezli velmi rychlé tempo, takže je to kompletně odlišné od toho, co jsme viděli v Austrálii. Udělali jsme nějaké vylepšení ve druhém tréninku. Trápím se celý víkend s vyvážením auta, ale musíme být v klidu a prostě pracovat. Jsem si jistý, že přes noc vše zanalyzujeme a zítra (v sobotu – pozn.red.) budeme silnější, ale v tento moment je Ferrari docela daleko,“ řekl Lewis Hamilton.

 

Britský pilot následně odmítl spekulace, že Mercedes maskoval svůj potenciál v předsezónních testech.

Nedrželi jsme se zpátky – tak se to prostě stalo a následně jsme vylepšili naše auto během několika dnů a taky před prvním závodem,“ odpověděl pětinásobný mistr světa.

„Ať už bylo Ferrari pomalé z jakéhokoliv důvodu, přišli jsme do Bahrajnu a udělali jsme vylepšení na našem autě a teď to vypadá, že pořadí je naopak. Doslova děláme naši práci tak nejlépe, jak umíme. Myslím si, že až přijde na řadu kvalifikace, budeme lehounce blíže, ale definitivně to bude těžká bitva,“ dodal Lewis Hamilton.

Sdílejte na:
Zavřít