Tohle není fér, hřměl po penalizaci Vettel

Tohle není fér, hřměl po penalizaci Vettel

Němec je přesvědčen, že jeho penalizace za nebezpečný návrat na trať nebyla férová a že jej sportovní komisaři připravili o vítězství.

Sebastian Vettel je po Velké ceně Kanady silně rozčarovaný, sportovní komisaři mu totiž podle jeho slov ukradli vítězství. Udělili mu totiž penalizaci přičtení 5 sekund k výslednému času za nebezpečný návrat na trať.

Němec byl v čele závodu už od startu, po zastávce v boxech však druhý Lewis Hamilton stáhl svoji ztrátu a začal na Němce dotírat. Ten ve 48. kole udělal chybu ve třetí zatáčce a vyjel mimo trať. Při návratu vjel do cesty Hamiltonovi, který musel brzdit, aby netrefil buď jeho, nebo zeď.

https://www.instagram.com/p/BygJYY3IaEZ/?utm_source=ig_web_copy_link

Vettel podle svého přesvědčení neudělal nic špatně, naopak byl rád, že se mu vůbec podařilo udržet vůz ve správném směru a nezpůsobit ještě větší problémy. Penalizace jej proto rozlítila natolik, že nejprve vůbec nemínil dorazit na stupně vítězů. Následně se však vrátil, před výstupem na pódium však ještě přesunul ceduli s číslem 2 před vůz Lewise Hamiltona, zatímco vítěznou „jedničku“ odnesl na místo, kde měl stát jeho vlastní vůz. Ten však Vettel zaparkoval na vjezdu do boxů, jelikož se původně na ceremonii nechystal.

„Musíte být naprosto slepí, když se domníváte, že je možné projet přes trávu a pak ještě ovládat auto,“ rozčiloval se Vettel po dojezdu do vysílačky. „Měl jsem štěstí, že jsem netrefil zeď. Kam jsem měl sakra jet? Říkám vám, tohle je špatný svět. Tohle není fér.“

Týmový šéf Mattia Binotto se svého svěřence snažil uklidnit, ten se však nenechal a pokračoval: „Nebudu se uklidňovat. Tohle není fér. Není to fér. Jsem naštvaný… a mám právo být naštvaný. Je mi jedno, co lidi říkají.“

Jedním ze sportovních komisařů při Velké ceně Kanady byl také pětinásobný vítěz závodu 24 hodin Le Mans Emanuele Pirro. Vettel přitom podle svých slov nechápe, jak jinak by si činovníci FIA řešení situaci představovali.

„Je to celkem jednoznačné. Projel jsem přes trávu, měl jsem špinavé pneumatiky, podařilo se mi neroztočit, nějak jsem udržel auto na trati… Co jiného mám ještě dělat? Ukažte mi člověka, který projede trávou, přitom řídí jednou rukou, možná se ještě dívá do zrcátka a hovoří do vysílačky. To nejsem já. Já tohle nedokážu, je mi líto. Pokud po nás chtějí tohle, tak si budu muset najít něco jiného.“

Na stupních vítězů se však Vettel zastal Hamiltona, který díky jeho penalizaci zdědil kanadské vítězství. Diváci totiž na Brita z tribun bučeli, což podle Němce nebylo správné.

„Lidé by neměli bučet na Lewise. On viděl, co se děje… ale lidi by neměli bučet na Lewise,“ řekl. „Jestli něco, měli by bučet na tahle podivná rozhodnutí.“

Sdílejte na:
Zavřít