Famózní Alonso oslavuje pódium: Neskutečné!

Famózní Alonso oslavuje pódium: Neskutečné!

Fernando Alonso opět v Bahrajnu ukázal svoji extra třídu, když potvrdil tempo z tréninků a dojel si pro své první pódium od roku 2010. Španělský závodník zažil naprosto fantastický start sezony. Už tréninky ukazovaly, že se musí s Aston Martinem počítat, jelikož druhý a třetí trénink byl Alonso nejrychlejším a v kvalifikaci si vyjel pátou pozici na startu.

Odpich do Velké ceny Bahrajnu neměl ideální a o pár pozic přišel. Nicméně dokázal držet tempo s Mercedesy. Nejprve překonal Russella a ve 37. kole předvedl s Lewisem Hamiltonem parádní souboj kolo na kolo o páté místo. Dvojnásobný mistr světa překonal Hamiltona po odvážném manévru v 10. zatáčce. O několik později odstoupil Leclerc, díky čemuž se posunul Aston Martin na čtrvou příčku. Trápilo se ale i druhé ferrari Carlose Sainze, čehož ve 45. okruhu využil a s pomocí DRS se dostal v 11. zatáčce na pódiové umístění.

Rodák z Oveida, tak získal druhé pódium Aston Martinu po návratu do formule 1, před tím tohoto výsledku dosáhl čtyřnásobný šampion Sebastian Vettel ve Velké ceně Ázerbájdžánu 2021, když skončil druhý.

„Je to pro tým úžasné. Byl to skvělý víkend. V prvním závodě roku jsme skončili na pódiu. Je úžasné, co Aston Martin odvedl přes zimu, v prvním závodě jsme měli druhé nejrychlejší auto. Je to prostě neskutečné.“

„Samozřejmě, že bych raději startoval před nimi a pak využil rychlosti,“ vrací se k nevyvedeným úvodním metrům velké ceny, kdy se propadl na sedmé místo. „Ale neměli jsme nejlepší start. Museli jsme na trati předjíždět. Bylo to o něco zábavnější, více adrenalinu. Lidé si to užili, stejně tak my.“

Alonso vyzdvyhuje Strollův výkon

Lance Stroll před úvodním závodem v Sachíru podstoupil operaci zápěstí, které si poranil při tréninku na kole. I přes vynechané testy si počínal velmi dobře. Do závodu odstartoval ze solidního osmého místa a do cíle dojel o dvě místa výš. „Gralulace mému týmovému kolegovi Lancovi. Před 12 dny podstoupil operaci a nyní se všemi bojuje,“ skládá poklonu Alonso.

Sdílejte na:
Zavřít