Ecclestone: F1 doplatí na rostoucí popularitu Formule E

Ecclestone: F1 doplatí na rostoucí popularitu Formule E

Série elektrických formulí zažívá obrovský boom, účastní se jí přední automobilky, zájem o ni projevují rovněž i renomovaní závodníci. Podle Ecclestona jednou Formuli 1 převálcuje.

Do Formule E přicházejí přední výrobci automobilů, Mercedes, Audi, BMW, a nejen ty do svých týmů vrážejí neskutečné balíky peněz.

Celému procesu samozřejmě přihlíží i „otec Formule 1“ Bernie Ecclestone, podle kterého to může dojít až do takového bodu, kdy bude královna motorismu převálcovaná elektricky poháněnými vozy.

„Je to jiný druh zábavy, ale Formule E bude stále větší a lepší, což se už pomalu děje. Formule 1 bude kvůli tomu trpět,“ prorokuje Brit v rozhovoru pro Reuters.

 

Kdyby existovala Formule E už před 50 lety, dal by jí přednost před F1? „Moje srdce a všechno lpělo vždy na Formuli 1, proto musím říct Formule 1. Ale Formule E bych se zcela jistě trochu obával.“

Pokud by však nedal na své srdce a řídil by se pouze hlavou, potom by se rozhodl pro Formuli E. „I z komerčního hlediska je šance pro velkou expanzi větší než ve Formuli 1 se všemi změnami.“

Sdílejte na:
Zavřít