Dr. Helmut Marko uvedl, že zůstává v Red Bullu

Dr. Helmut Marko uvedl, že zůstává v Red Bullu

Poradce Red Bullu Dr. Helmut Marko po sobotním jednání se šéfem společnosti vyrábějící energetické nápoje v Saúdské Arábii prohlásil, že v týmu formule 1 zůstane.

O budoucnosti rakouského poradce v týmu F1 se spekulovalo poté, co vyšlo najevo, že mu hrozí suspendace v souvislosti s vyšetřováním údajného úniku informací kolem nedávného vyšetřování Christiana Hornera.

Po setkání s generálním ředitelem Red Bullu Oliverem Mintzlaffem, které se uskutečnilo v sobotu ráno v hotelu Shangri-La v Džiddě, se však zdá, že Helmut Marko získal jistotu o své budoucnosti.

V rozhovoru pro televizi Sky Germany o výsledku těchto rozhovorů Helmut Marko uvedl: „Byla to velmi dobrá konverzace. Samozřejmě se do týmu musí vrátit klid. To má prioritu. Shodli jsme se na všech bodech. Budu zde pokračovat. Mám ještě tři roky platnou smlouvu. Ale musí se vrátit klid.“

Vyslovení důvěry přichází po dramatických 24 hodinách, kdy jezdec Red Bullu Max Verstappen téměř vyhrožoval, že v případě propuštění poradce Red Bullu z týmu odejde. Nizozemec prohlásil, že Helmut Marko by měl být respektován za vše, čeho v týmu dosáhl, a že je rozhodující pro jeho vlastní budoucnost v týmu.

Na prohlášení Maxe Verstappena Rakušan řekl: „Bylo to velmi působivé. Jsem mu za to velmi vděčný. Ale on je jeden z mála, kdo má pevný charakter a projevuje loajalitu.“

Helmut Marko dále vysvětlil, že za spekulacemi o úniku informací do médií stojí on, jsou zcela nepravdivá, neboť se plně distancoval od anonymních e-mailů zveřejněných během víkendu VC Bahrajnu.

„Únik informací je naprostý nesmysl. Jsem rád, že zvládám používat svůj mobilní telefon. Nikdy jsem žádné z těch chatů neviděl,“ dodal Rakušan.

Předpokládá se, že Oliver Mintzlaff po Velké ceně Saúdské Arábie odcestuje do Dubaje, aby se setkal s thajskými většinovými vlastníky Red Bullu. V krátkém projevu v paddocku v Saúdské Arábii Oliver Mintzlaff řekl: „Soustředíme se na závodění. S naším vedením jsme spokojeni.“

Sdílejte na:
Zavřít