Helmut Marko by mohl být suspendován z Red Bullu

Helmut Marko by mohl být suspendován z Red Bullu

Poradce Red Bullu Helmut Marko připustil, že existuje možnost, že by mohl být po víkendovém závodě v Saúdské Arábii suspendován, a to v souvislosti s novým vyšetřováním Red Bullu.

V dramatickém vývoji ságy kolem šéfa týmu Red Bull Christiana Hornera se ukázalo, že Helmut Marko může čelit disciplinárnímu řízení v důsledku nového vyšetřování, které bylo proti němu zahájeno.

Pouhých 24 hodin poté, co byla zaměstnankyně, která je středem obvinění vznesených proti Christianovi Hornerovi, suspendována v důsledku závěrů vyšetřování incidentu, je nyní v centru pozornosti Helmut Marko. Ten je prý předmětem vyšetřování v souvislosti s různými úniky informací do médií.

Vyšetřování stále probíhá a zatím nebyl učiněn žádný závěr ohledně toho, zda Helmut Marko vůbec porušil týmový protokol. Pokud však bude shledán vinným, pak by mohl čelit disciplinárnímu řízení.

Helmut Marko dokonce řekl, že existuje možnost, že by mohl chybět na příštím závodě v Austrálii. Na otázku, zda je možné, že bude od pondělí suspendován, odpověděl: „Řeknu to takhle, je těžké to posoudit, nebo řekněme, že nakonec se sám rozhodnu, co udělám. Teoretická možnost existuje vždycky.“

„Myslím, že je to taková složitá otázka. Znovu opakuji, že chceme mít v týmu klid. Tato sezóna bude dost náročná, bude se konat 24 závodů a my se na to musíme soustředit.“

Vzhledem k tomu, že Red Bull začíná hlouběji zkoumat události posledních týdnů a to, jak se určité informace dostaly na veřejnost, Helmut Marko uvedl, že partner Honda, který je výrobcem motorů, také žádal odpovědi v souvislosti s vyšetřováním.

Situace kolem Helmuta Marka je podstatná, protože v posledních dnech vyšlo najevo, že jeho přítomnost v týmu by mohla být rozhodující pro budoucnost samotného Maxe Verstappena. Objevily se náznaky, že v Nizozemcově smlouvě je klauzule, která by mu umožnila odejít, pokud odejde i Helmut Marko.

„Max je určitě nejsilnějším aktivem, které tým má. V současné době neexistuje rychlejší pilot, a pokud bychom o něj přišli, byla by to neuvěřitelná ztráta, protože samozřejmě je tu také neuvěřitelné množství mechaniků, včetně inženýrů, kteří všichni pro Maxe neuvěřitelně tvrdě pracují. Myslím, že je zcela logické a jasné, že Max je nejdůležitější součástí týmu,“ vyjádřil se Marko.

Sdílejte na:
Zavřít