Deset let od nehody vzpomíná Vettel na Schumachera

Deset let od nehody vzpomíná Vettel na Schumachera

Bývalý německý pilot vzpomíná na odkaz svého hrdiny, Michaela Schumachera. Připouští, že jeho odkaz se v průběhu času mění, ale jedná se podle něho o normální věc.

S blížícím se desetiletým výročím od nehody Michaela Schumachera se Sebastian Vettel zamyslel nad trvalým odkazem legendárního pilota ve sportu a formuli 1.

Sebastian Vettel, který sám loni odešel z formule 1 se domnívá, že Schumacherův odkaz dnes ve srovnání s jeho generací upadá, což je podle něj ale přirozená součást sportu.

„Ve sportu jdou věci stále dopředu, dokonce velmi rychle. To je dobře, protože čas běží dopředu a ne dozadu, čas by neměl stát na místě. Někdo jako Michael bude vždy známý, protože jeho úspěchy a statistiky budou vždy viditelné černé na bílém, ale zůstávají i charaktery osobností,“ vysvětlil bývalý pilot.

To, že Michael měl takové speciální pouto s Ferrari, že dokázal zázrak v podobě titulů mistra světa, dal dohromady tým a držel s ním tak dlouho. I když je to těžko představitelné, takový Michael Schumacher nebo Michael Jordan jsou s odstupem času vnímáni jinak,“ zamyslel se Vettel. „Nikdy nezmizí z učebnic dějepisu ani před zarytými fanoušky, ale pro mnoho dnešních dětí je Michael Schumacher méně známým jménem než pro mě tenkrát. Byl to hrdina mé generace. V budoucnu bude třeba i Lionel Messi méně známým jménem než třeba Erling Haaland. Ale to je dobře, protože každá doba píše vlastní příběhy, každá doba má své vlastní hrdiny a hrdinky.“

Michael Schumacher 29. prosince 2013 při lyžování utrpěl vážná poranění mozku a upadl do kómatu. Z něj se probral v létě 2014 a vrátil se domů k další léčbě v péči specializovaných lékařů. Od té doby se neobjevil na veřejnosti a rodina jeho soukromí pečlivě chrání.

Sdílejte na:
Zavřít