Daniel Ricciardo stihne VC Bahrajnu, potvrdil McLaren

Daniel Ricciardo stihne VC Bahrajnu, potvrdil McLaren

Anglická stáj potvrdila, že Daniel Ricciardo bude připraven závodit o víkendu v úvodním podniku v Bahrajnu potom, co minulý týden byl pozitivně testován na Covid-19.

Australan vynechal první dva dny předsezónních testů v Sakhiru kvůli tomu, že se necítil dobře, než byl pozitivně otestovaný na Covid-19. Pilot McLarenu byl umístěn do izolace, nicméně stáj potvrdila, že Daniel Ricciardo už byl testován vícekrát negativně.

Díky tomu se o víkendu vrátí za volant svého monopostu po boku Landa Norrise.

V prohlášení, které tým zveřejnil, se uvádí: „McLaren potvrzuje, že po pozitivním testu na Covid-19 minulý týden, Daniel (Ricciardo – ponz. red.) měl řadu negativních testů a ve čtvrtek bude připraven pro VC Bahrajnu. Daniel se každým dnem cítí lépe, když se stále zotavuje, zatímco je v izolaci podle místních předpisů v Bahrajnu.“

Pokud by závod Australan nestihl, McLaren měl řadu možností, jak svého jezdce nahradit. V úvahu připadali jezdci jako je Stoffel Vandoorne, Nyck de Dries, kteří jsou rezervními jezdci Mercedesu nebo šampion formule 2 Oscar Piastri, který patří pod Alpine.

Sdílejte na:
Zavřít