Nico Hülkenberg pojede za Aston Martin i VC Saúdské Arábie

Nico Hülkenberg pojede za Aston Martin i VC Saúdské Arábie

Anglická stáj potvrdila, že její rezervní jezdec Nico Hülkenberg pojede i o tomto víkendu. Aston Martin odložil rozhodnutí do poslední možné chvíle, aby měl Sebastian Vettel co největší šanci na negativní test na covid-19.

V pátek tým nicméně potvrdil, že za volant AMR22 se Sebastian Vettel nevrátí pro VC Saúdské Arábie. Očekává se, že čtyřnásobný mistr světa bude připraven pro další závod v Austrálii, který se uskuteční 10. dubna.

Nico Hülkenberg společně s Kevinem Magnussenem jsou jediní na startovním roštu, kteří nemají s tratí v Džiddě žádné předchozí zkušenosti.

„Poté, co jsem se minulý víkend seznámil s vozem AMR22 v Bahrajnu, závod v Saúdské Arábii mi poskytne příležitost rozvíjet a dále zlepšovat své znalosti vozu. Práce, kterou jsem odvedl na simulátoru začátkem tohoto týdne, mi poskytla další poznatky a pomohla mi se připravit na tuto rychlou trať. Sebastianovi (Vettelovi – ponz. red.) samozřejmě přeji brzké uzdravení, ale na tuto výzvu se opravdu těším a tento víkend udělám pro celý tým maximum,“ dodal Nico Hülkenberg.

Nico Hülkenberg dokázal při svém návratu do F1 v Bahrajnu překonat v kvalifikaci Lance Strolla, ale v závodě skončil poslední. Navíc VC Saúdské Arábie je domácím podnikem pro titulárního sponzora Aston Martin – společnosti Aramco.

Sdílejte na:
Zavřít