Hülkenberg je zpátky! Nahradí Vettela v Bahrajnu

Hülkenberg je zpátky! Nahradí Vettela v Bahrajnu

Nico Hülkenberg nahradí Sebastiana Vettela pro VC Bahrajnu poté, co čtyřnásobný mistr světa byl pozitivně testován na covid-19. „Hulk“ se vrátí na start závodu poprvé od sezóny 2020, když zaskakoval za Lance Strolla v tehdejším Racing Pointu při VC Eifelu, když byl Kanaďan taktéž pozitivně otestován na covid-19.

Sebastian Vettel je druhý jezdec v letošním roce, který se nakazil nemocí covid-19, Daniel Ricciardo kvůli tomu vynechal předsezónní testy v Bahrajnu, ale negativní test mu vyšel ještě před závodním víkendem a může se vrátit za volant svého McLarenu.

Aston Martin vydal prohlášení: „Sebastian Vettel byl pozitivně testován na covid-19, a proto se nezúčastní VC Bahrajnu 2022.“

„Nahradí ho v monopostu AMR22 rezervní jezdec Nico Hülkenberg, který bude ve voze od prvního tréninku dále.“

Služby Nica Hülkenberga využil Racing Point v sezóně 2020 celkem třikrát. Kromě zmíněného případu Lance Strolla, ještě dvakrát zaskakoval za Sergia Péreze, konkrétně ve VC Velké Británie a ve VC 70 let F1, která se taky konala na okruhu Silverstone.

Sebastian Vettel se stal pátým jezdcem F1, který nepojede závod kvůli covid-19. Kromě Sergia Péreze a Lance Strolla to dále byli Lewis Hamilton a Kimi Räikkönen.

Sdílejte na:
Zavřít