Daniel Ricciardo bude závodit pro McLaren! Nahradí Sainze

Daniel Ricciardo bude závodit pro McLaren! Nahradí Sainze

Do skládanky zapadl další díl – Daniel Ricciardo bude závodit v příští sezóně pro McLaren! Australan nahradí Španěla Carlose Sainze, který o několik chvil později potvrdil smlouvu s Ferrari.

Vettelův odchod z Ferrari rozpoutal mezi jednotlivými týmy škatulata. Hodně se spekulovalo o tom, že by Sebastian Vettel mohl nahradit právě Carlose Sainze u McLarenu, nakonec se tak ale nestalo.

U McLarenu bude v příštím roce jezdit dvojice Lando Norris a Daniel Ricciardo. Australský vítěz sedmi GP tak po dvou sezónách opustí Renault.

„Podepsat s Danielem je další krok našeho dlouhodobého plánu,“ prozradil výkonný ředitel McLarenu Zak Brown. „Daniel do týmu přinese nové a zajímavé rozměry, zvlášť po boku Landa. Pro náš tým jsou to skvělé zprávy, stejně tak pro naše partnery a naše fanoušky.“

„Daniel je osvědčený vítěz závodů a jeho zkušenosti, oddanost a energie budou pro tým hodnotným doplňkem v naší snaze vrátit se zpět do čela startovního roštu.“

„Společně s Danielem a Landem coby týmovými kolegy věřím, že máme dva jezdce, kteří budou bavit naše fanoušky a pomohou týmu růst.“

„Také bych chtěl poděkovat Carlosovi za výtečnou práci, kterou u McLarenu odvedl. Je opravdový týmový hráč a profesionál, je potěšení s ním pracovat. Všichni mu přejeme hodně štěstí v další fázi jeho kariéry.“

McLaren s Carlosem Sainzem zahájil jednání o prodloužení smlouvy, Sainz se ale rozhodl podepsat s Ferrari. Španěl se vloni stal nejlepším ze zbytku světa a získal pro stáj z Wokingu první pódium po více než 5 letech.

Daniel Ricciardo je v hledáčku McLarenu už nějakou dobu. V roce 2018 byly obě strany ve spojení, Ricciardo se však nakonec rozhodl pro Renault, který v sezóně 2018 skončil na čtvrtém místě v poháru konstruktérů.

McLaren se ale vloni předvedl v lepším světle než Renault. Zatímco stáj z Wokingu získala první pódium a zajistila si čtvrté místo mezi konstruktéry, Renault se trápil a skončil se ztrátou na pátém místě.

Sdílejte na:
Zavřít