Další měsíc a půl bez F1, Bahrajn i Vietnam odložen

Další měsíc a půl bez F1, Bahrajn i Vietnam odložen

Den po zrušení GP Austrálie byly odloženy i následující dva závody v Bahrajnu a Vietnamu. Letošní sezóna Formule 1 by tak mohla odstartovat až na začátku května na renovovaném Zandvoortu v Nizozemsku.

Dvě hodiny před prvním volným tréninkem byla včera zrušena GP Austrálie. Dalším závodním víkendem se stala GP Bahrajnu, která se měla odjet příští týden.

Dnes ale bylo oznámeno, že se nepojede ani v Bahrajnu. Odložena byla také premiérová GP Vietnamu. Vedení F1 zatím nezveřejnilo náhradní termíny. Situace kolem nového typu koronaviru se totiž může každý den měnit.

„Situaci budeme nadále monitorovat a pečlivě zvážíme všechny alternativní termíny pro pořádání závodů, jestliže se situace zlepší,“ prozradil šéf Formule 1 Chase Carey.

Prezident FIA Jean Todt s ním souhlasí: „Zrušení GP Bahrajnu i GP Vietnamu bylo po dohodě s organizátory uznáno jako jediné správné řešení.“

„I nadále se řídíme doporučeními Světové zdravotnické organizace (WHO) a nadále s nimi budeme spolupracovat, abychom v této nepředvídatelné době zajistili bezpečnost fanoušků, závodníků a celé motoristické komunity.“

V Bahrajnu se měly odjet také úvodní závody juniorských kategorií Formule 2 a Formule 3. I ty byly z bezpečnostních důvodů odloženy.

Sezóna by nyní měla odstartovat na začátku května v Nizozemsku. Situace v Evropě se ale každý den mění, nic tedy není definitivní.

Webový portál Motorsport.com včera uvedl, že sezóna může začít až červnovou GP Ázerbájdžánu. Variantou by dokonce mohlo být kompletní odložení sezóny na rok 2021. To by mimo jiné vedlo k odložení dlouho očekávaných změn, které by pak přišly až v roce 2022.

Sdílejte na:
Zavřít