Cunoda: AlphaTauri mělo s Red Bullem spolupracovat dříve

Cunoda: AlphaTauri mělo s Red Bullem spolupracovat dříve

Júki Cunoda si myslí, že co se týče technické stránky, AlphaTauri měla s Red Bullem spolupracovat už tři roky zpátky. Reaguje na rozsáhlé změny, které italská stáj podstoupí od příštího roku.

Poradce Red Bullu Helmut Marko oznámil, že stáj AlphaTauri bude následovat design vozu Red Bullu co nejvíce, jak to budou předpisy v příštím roce dovolovat. Italská stáj posledních pár let funguje nezávisleji na Red Bullu v porovnání s jejími prvními sezónami. Nyní se ale chystá ustoupit od této strategie a chystá se více spoléhat na Red Bull, co se týče konstrukce auta. Budou muset být ale opatrní, protože týmům není umožněno sdílet mezi sebou data přímo.

„Hlavně vzhledem k tomu, že po výkonnostní stránce, kterou jsme mohli v posledních dvou letech pozorovat, opravdu nejsme tam, kde bychom chtěli být, zejména v porovnání s loňskem. Myslím, že asi proto si Helmut (Marko – pozn. red.) myslel, že něco musíme změnit, protože změnu chceme, a myslím, že nám dal šanci, jeden rok navíc, a za ten rok jsme se o moc nezlepšili. Myslím, že je to každopádně dobrá věc, mít mezi Red Bullem a AlphaTauri bližší vztah. Mělo to tak být nejspíše už tři roky zpátky, ale co už. Vidím to optimisticky. Myslím, že pokud s Red Bullem budeme mít silnější vztahy, mělo by to být celkově mnohem lepší,“ odpověděl Júki Cunoda na to, zda věří, že technické spojenectví mezi Red Bullem a AlphaTauri bude dlouhodobě pro italskou stáj přínosné.

Helmut Marko také odhalil, že tým se již nebude od roku 2024 jmenovat AlphaTauri, a podruhé za čtyři roky bude rebrandován. Júki Cunoda věděl o tom, že vztahy mezi Red Bullem a AlphaTauri budou bližší, byl ale překvapen, že tým bude znovu přejmenován.

„Co se týče jména, nevím, co to bude. Právě jsem to poprvé viděl ve zprávách, že se to bude měnit. Ale hádám, že mě to stejně moc neovlivní. Uvidíme, jak to bude. Věděl jsem, že budeme mít mnohem silnější spojení mezi Red Bullem a AlphaTauri, a bude to velká změna, než to opravdu oznámí ve zprávách,“ dodal Júki Cunoda.

Sdílejte na:
Zavřít