Red Bull potvrzuje: Název AlphaTauri zmizí z formule 1

Red Bull potvrzuje: Název AlphaTauri zmizí z formule 1

Tým formule 1 AlphaTauri nebude příští rok vystupovat pod tímto jménem. Název nebude jedinou změnou, která bude provedena. Již dříve bylo oznámeno, že tým z Faenzy získá dva nové manažery a není jisté, zda piloti Nyck de Vries a Júki Cunoda budou tvořit týmovou dvojici.

Po sezóně 2019 se tým Toro Rosso přejmenoval na nynější AlphaTauri, což je název oděvní značky. Komerční plán, který za tímto krokem stál, nevyšel tak, jak se doufalo, a ani výsledky za poslední rok a půl nebyly takové, jaké měly být. Red Bull cítí, že je čas na změnu. Tým Alpha Tauri se v posledních sezónách stále více ubírá svou vlastní cestou a stále více dílů si navrhuje sám. Nový koncept má být zahozen a bude znovu přijat ten starý – převzít co nejvíce od Red Bullu.

„Směr je jasný. Následovat Red Bull Racing do takové míry, jak to předpisy dovolují. Navrhování vlastních věcí není ten správný způsob,“ řekl Helmut Marko, poradce Red Bullu, pro rakouský list Kleine Zeitung. „Budou noví sponzoři a nové jméno.“ Jak se bude tým jmenovat zatím nechce prozradit.

Tým z Faenzy zatím zaujímá poslední místo v Poháru konstruktérů s pouhými dvěma body, oba díky Júkimu Cunodovi. Přesto je to příliš málo, zvlášť pro tým s tak silnými vazbami na lídra Poháru konstruktérů – Red Bullu. Otázkou je, zda v týmu, který čeká nové jméno, uvidíme Júkiho Cunodu a Nycka de Vriese. „Júki (Cunoda – pozn. red.) má v podstatě velmi dobrou sezónu s nešťastnými výsledky a několika penalizacemi, ale jeho výkon je dobrý. S Nyckem (de Vriesem – pozn. red.) nejsme spokojení, i na to se díváme,“ dodal Helmut Marko.

Sdílejte na:
Zavřít