Čtvrteční dopoledne v Monaku ovládl Pérez

Čtvrteční dopoledne v Monaku ovládl Pérez

První trénink v Monaku byl vcelku poklidný. Premiéra pro nováčky, kteří zde sbírali cenné zkušenosti. Pro domácího Charlese Leclerca trval trénink pouhých 8 minut. Časové tabulky ovládl Sergio Pérez z Red Bullu.

McLaren v novém kabátě, dnes poprvé vyjede do ulic Monaka.

Během prvních třech minut vyjeli na trať všichni jezdci, po roční odmlce byli dychtivý po projížďce na tomto městském okruhu.

Podporu svému krajanovi vyjádřilo nemalé množství fanoušků, kteří jsou roztroušeni po celém městě. Charles Leclerc však nikdy nedojel ve svém domácím závodě do cíle.

Leclercovo prokletí v Monaku pokračovalo i v této části tréninku, po osmi minutách na trati hlásil týmu problém s motorem. Ferrari později potvrdilo, že se jednalo o chybu v převodovce, čímž pro Leclerca trénink skončil.

První žluté vlajky tohoto závodního víkendu byly vyvěšeny kvůli Fernandovi Alonsovi, který při výjezdu z poslední zatáčky nedobrzdil svůj vůz a lehce jej „opřel“ o svodidla

 

Po uplynulé půl hodině bylo pořadí prvních třech jezdců následující. Třetí nejrychlejší čas měl Carlos Sainz, druhý Max Verstappen a na prvním místě s časem 1:12:995 jezdec Mercedesu Valtteri Bottas.

Patnáct minut do konce ovládli časovou tabulku jezdci Red Bullu, Max Verstappen s nejrychlejším časem 1:12:648 na středně tvrdých pneumatikách.

Maxe Verstappena však ke konci tréninku porazili jeho stájový kolega Sergio Pérez s časem 1:12:487 a jezdec Ferrari Carlos Sainz. Čtvrtý za Maxem skončil Pierre Gasly a pětici nejrychlejších zakončil Lewis Hamilton.

 

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Tomáš Wala)
Sdílejte na:
Zavřít