Co si Logan Sargeant odnesl z první sezóny v F1?

Co si Logan Sargeant odnesl z první sezóny v F1?

Závodník stáje Williams, Logan Sargeant, zhodnotil svou první sezónu ve formuli 1. Co se ve své nováčkovské sezóně nejvíce naučil a jaké nové zkušenosti si odnáší?

Logan Sargeant byl na startovním roštu jedním ze tří nováčků, společně se Oscarem Piastrim a Nyckem de Vriesem – toho ale nahradil v polovině sezóny Daniel Ricciardo, jelikož tým nebyl spokojen s jeho výsledky.

Sezóna 2023 byla pro Američana jako na horské dráze, se spoustou chyb a nehod, ale také s průběžným zlepšováním a učením. Jako hlavní rozdíl mezi formulí 1 a nižšími sériemi Sargeant označil nutnost být v každém okamžiku ve střehu.

„Myslím, že největší věcí pro mě je, že si uvědomuji, kolik úsilí je třeba vynaložit, abych byl schopen podávat každý den výkony na takové úrovni.“

„V juniorských formulích vám to v průměrný den projde, pořád jste vpředu, zatímco tady to tak není. Je to o tom, že se snažíte být neustále schopni podávat výkony na této úrovni, den za dnem, a to si myslím, že byla největší věc.“

Na otázku, zda pro něj byl nejlepší okamžik uplynulé sezóny zisk prvního bodu v Austinu nebo sedmé místo v kvalifikaci na VC Las Vegas, Sargeant odpověděl: „Určitě kvalifikace ve Vegas,“ uvedl, i přesto, že závod nepřinesl Williamsu žádné body.

„Myslím, že to, že jsme to konečně dokázali dát dohromady během kvalifikace, bylo opravdu pěkné, pomohl nám i fakt, že jsme ve Vegas měli rychlé auto, ale rozhodně to byl můj vrchol.“

Sargeant za celou sezónu získal pouze jediný bod na zmíněném okruhu v Austinu. Oproti tomu jeho týmový kolega, Alexander Albon, získal pro Williams 27 bodů. Celkem 28 bodů stačilo britskému týmu, aby skončil v Poháru konstruktérů na 7. místě. Porazil tak AlphaTauri, Alfu Romeo a Haas.

Zda v příští sezóně uvidíme amerického závodníka na startovním roštu ještě jasné není. Williams stále nepotvrdil, kdo bude v sezóně 2024 závodit po boku Alexandra Albona.

Sdílejte na:
Zavřít