Williams stále nepotvrdil Sargeanta na sezónu 2024

Williams stále nepotvrdil Sargeanta na sezónu 2024

Šéf Williamsu James Vowles odmítl potvrdit Logana Sergeanta jako jezdce jeho týmu pro následující sezónu. Tento krok vyvolal před začátkem zimní pauzy mnoho otázek.

Poslední závod letošní sezóny je za námi a téměř všechny týmy potvrdily složení jezdecké sestavy pro sezónu 2024. Jedinou výjimkou v seznamu je Williams, ve kterém se posledních pár měsíců spekuluje o výsledcích a zlepšení Logana Sargeanta. Amerického jezdce porazil jeho týmový kolega Alexander Albon ve všech letošních kvalifikacích. V závodech samotných je pak jeho výsledek o něco lepší. Dvakrát se mu povedlo dojet závod výše než thajskému jezdci. Jako od nováčka od něj sice nejsou tak vysoká očekávání, ale rozdíl v garáži Williamsu je značný. 

V průběhu sezóny jsme mohli v jeho výkonu pozorovat zlepšení. Jeho výsledek byl ale každopádně daleko od výjimečných. Ostatní nováčci, Oscar Piastri a Liam Lawson, ukázali v průběhu osmnácti měsíců mnohem slibnější výsledky. Samozřejmě je zde několik faktorů, které musíme zohlednit. 

Sargeant sám několikrát poukázal na nedostatek zkušeností a času na testování před začátkem sezóny v Bahrajnu. Tento argument však ztrácí svou váhu poté, co v průběhu sezóny zajel tisíce kol. 

Po posledním závodě v Abú Zabí, týmový šéf James Vowles nemohl 22 letého jezdce potvrdit pro následující sezónu. „Obávám se, že předbíháte. Cokoli se stane, Logan byl v naší akademii po mnoho let. Navždy zůstane její součástí. Pořád je to neskutečně rychlý jezdec. Ale také si myslím, že pokud od tohoto odstoupíme a podíváme se na posledních pět závodů a jak se zlepšoval, uvidíme známky toho, že dělá to, co potřebujeme, aby získal místo jezdce,” řekl Vowles. „Nejsme momentálně v situaci, abychom to mohli potvrdit. Hlavní je, že chci, aby věděl, že jsem pyšný na kroky, které udělal.” 

Ve skutečnosti byl Sargeantův přínos pro tým v této sezóně dost omezený. Albon svému týmu zajistil 27 z 28 bodů, a ač byl tento výsledek dostatečný, aby se v poháru šampiónů udrželi na sedmé pozici, Williams od svého druhého jezdce potřebuje lepší výkony. Vowles ale obecně svého nováčka velmi bránil. Kolem 22 letého jezdce se v průběhu sezóny objevovaly různé pochyby, ty ale důvěru Vowlese neovlivnily.

Každopádně se zdá, že je Sargeantovo místo stále nejisté. V jistém smyslu je tato změna v rétorice překvapivá, vzhledem k tomu jakým tónem Williams komunikoval po celý rok 2023. Nemůžeme ale Williams vinit za to, že zvažuje i jiné možnosti před tím, než potvrdí svou sestavu jezdců na příští rok. 

Sdílejte na:
Zavřít