Chtěl jsem příliš a zaplatil jsem za to, uvědomuje si Leclerc

Chtěl jsem příliš a zaplatil jsem za to, uvědomuje si Leclerc

Ferrari bude chtít na domácí závod v Imole co nejrychleji zapomenout. Ačkoliv to vypadalo ještě před startem závodu pro stáj z Maranella dobře, tak posléze se pokazilo vše, co se pokazit mohlo….

Charles Leclerc startoval do závodu ze druhého místa, Carlos Sainz se díky povedenému sprintu postavil na čtvrtou pozici. Nicméně hned po startu přišel o dvě pozice a při souboji s Danielem Ricciardem došlo ke kontaktu, což jej poslalo do kačírku, ze kterého se již bohužel nedokázal dostat a musel tedy odstoupit. Přesto se Australana zastává: „Daniel trefil obrubník. Nechal jsem mu dostatek místa, proto si mylsím, že ztratil předek a kvůli tomu do mě narazil. Byla to nešťastná situace. Nemohl jsem nic udělat jinak.“

Připouští, že se ani jednomu ferrari nepovedlo odstartovat podle představ. “ Já ani Charles jsme neměli dobrý start a musíme zanalyzovat, co se přesně stalo. Ale poté by to byl ještě dlouhý závod. Jistě, v dešti chcete mít spíše dobrý start, ale až ke druhé zatáčce jsme jeli čistě.“

 

Rodák z Madridu neměl zrovna ideální vstup do sezony. Ve sprintu získal pouze pět bodů a po velké ceně se propadl v šampiontáu jezdců se 48 body na páté místo, zatímco jeho týmový kolega Leclerc tabulku vede.

„Momentálně zažívám těžké časy, protože jsem chtěl mít před Tifosi dobrý závod. Stále bylo na odjetí 63 kol, proto je špatné vypadnout už ve druhé zatáčce. V životě sportovce jsou vždy těžké časy a nyní jsem na řadě já, abych se z toho dostal. Když budu i nadále tvrdě pracovat, tak jsem si jístý, že brzo přijdou dobré časy,“ uzavřel zklamaně Chilli.

Leclerc chybu přiznal

Také na druhé straně garáže vládne zármutek, neboť Monačan přišel o stupně vítězů vlastní chybou v závěru závodu, přesto dokázal škody alespoň trochu eliminovat. V 54. kole nezvládl v šikaně ukončírovat svůj vůz a skončil v bariéře, o kterou si poškodil přední křídlo. Po návštěvě mechaniků se propadl až na deváté místo, ovšem ještě před cílem si polepšil o tři pozice, když cílem projel jako šestý.

„Je to opravdu škoda. Ty hodiny se neměly stát. Byl jsem příliš dychtivý a zaplatil jsem za to,“ uvědomuje si Leclerc, který tak přišel o cené body do šampionátu: „Je to škoda, neboť těchto sedm bodů může být na konci sezony velmi cenných. už se to nikdy nesmí stát!“

Zároveň však podotýká, že nebýt chyby, tak lépe jak třetí by neskončil, jelikož dle jeho slov zkrátka neměli rychlost na lepší umístění, což dokazovaly red bully, které diktovaly po celou dobu tempo.

Sdílejte na:
Zavřít