Charles Leclerc vyhrál na domácí trati Red Bullu

Charles Leclerc vyhrál na domácí trati Red Bullu

Nejrychlejším pilotem v cíli na Red Bull Ringu byl Charles Leclerc, druhý se umístil Max Verstappen a na třetím místě skončil Lewis Hamilton. Carlos Sainz měl opět smůlu na spolehlivost pohonné jednotky a musel dostoupit. Monačan měl v posledních kolech problémy s plynovým pedálem.

Start si pohlídal stejně jako ve sprintu Max Verstappen a dobrý odpich měl taky George Russell, který útočil na třetího Carlose Sainze. Nicméně Brit měl následně kontakt se Sergiem Pérezem, který v zatáčce číslo 4 skončil mimo trať a propadl se na poslední pozici. Mexičan zajel do boxů a obul nové pneumatiky – měl poškozený sidepod.

Charles Leclerc se dokázal udržet v jedné sekundě od Maxe Verstappnena a díky tomu mohl používat systém DRS a vytvářet tlak na nizozemského pilota. V 10. kole se poprvé pokusil Monačan zaútočit na pilota Red Bullu, ale Nizozemec odolal.

George Russell dostal penalizaci v podobě 5 sekund za kolizi se Sergiem Pérezem. Na konci 11. kola zajel Brit do boxů, odpykal si penalizaci a vrátil se na předposlední místo.

Ve 12. kole se dokázal Charles Leclerc dostat před Maxe Verstappena do vedení! Na konci 13. kola max Verstappen zamířil do boxů, obul bílé pneumatiky a vrátil se na osmou pozici.

Během 6 kol dokázal Max Verstappen předjet ostatní jezdce, kteří ještě nebyli v boxech a byl na třetí pozici – vyčkávalo se na to, kdy jezdci Ferrari zajedou do boxů.

Ve 26. kole skončil Sergio Pérez kvůli přílišnému poškození z prvního kola. Ve stejném kole zajel do boxů vedoucí Charles Leclerc, obul bílou sadu a vrátil se na třetí místo za nizozemského pilota. Rozdíl v pneumatikách byl 12 kol.

O kolo později byl u mechaniků u Carlos Sainz, který nasadil tvrdou sadu pneumatik a vrátil se na čtvrtou pozici. Ve vedení byl opět Max Verstappen.

Jako poslední z top 5 byl v boxech Lewis Hamilton na konci 28. kola

Charles Leclerc se ve 31. kole dokázal dostat do 1 sekundy od Maxe Verstappena a začal vyvíjet tlak. Ve 33. kole Charles Leclerc se jednoduše dostal před pilota Red Bullu. Zároveň byly uděleny první penalizace za překračování limitů tratě, konkrétně 5 sekund pro Pierra Gaslyho a Landa Norrise.

Na konci 36. kola zajel podruhé do boxů Max Verstappen, obul znova bílou sadu pneumatik a vrátil se na třetí pozici.

Ve 40. kole vyvěšeny žluté vlajky ve druhém sektoru – Pierre Gasly kolidoval ve čtvrté zatáčce se Sebastianem Vettelem, který skončil v kačírku. Němec se ale dokázal z něho vyhrabat a pokračoval v závodě. Francouz okamžitě dostal za to penalizaci v podobě 5 sekund.

Ve 49. kole zamířil do boxů Charles Leclerc, nasadil znovu bílou sadu pneumatik a vrátil se na třetí pozici. O kolo později u mechaniků byl i Carlos Sainz, taktéž tvrdá sada pneumatik a propadl se na třetí pozici. Max Verstappen se znovu dostal do vedení, ale měl starší pnematiky. Zároveň ze závodu odstoupil Nicholas Latifi.

V 51. kole byl opět nalepený Charles Leclerc na zadním křídle Maxe Verstappena. V 53. kole se Monačan opět probojoval před pilota Red Bullu do vedení! Max Verstappen jen suše do rádia zahlásil, že trakce jeho vozu je „joke“.

V 57. kole Calors Sainz odstupuje ze závodu! Právě chtěl zaútočit na Maxe Verstappena, když mu odešel motor! Opět rozhodla spolehlivost! Aktitován virtuální safety car. V boxech se objevili Charles Leclerc i max Verstappen, obuli středně tvrdou sadu pneumatik.  V 59. kole byl závod restartován.

Charles Leclerc měl problém s plynovým pedálem! V jednu chvíli se problém změnil, nicméně v 65. kole Monačan se znovu dotazoval, že plynový pedál nebyl v pořádku. Mezitím ho začal dotahovat Max Verstappen.

Monačan opět hlásil problém do rádia – auto správně nepodřazuje, kvůli plynovému pedálu!

Jeho vůz ale do cíle vydržel a Charles Leclerc slavil vítězství!

Pořadí Jezdec Tým Ztráta v cíli
1 Charles Leclerc FERRARI 1:24:24.312
2 Max Verstappen RED BULL +1.532s
3 Lewis Hamilton MERCEDES +41.217s
4 George Russell MERCEDES +58.972s
5 Esteban Ocon ALPINE +68.436s
6 Mick Schumacher HAAS +1 kolo
7 Lando Norris MCLAREN +1 kolo
8 Kevin Magnussen HAAS +1 kolo
9 Daniel Ricciardo MCLAREN +1 kolo
10 Fernando Alonso ALPINE +1 kolo
11 Valtteri Bottas ALFA ROMEO +1 kolo
12 Alexander Albon WILLIAMS +1 kolo
13 Lance Stroll ASTON MARTIN +1 kolo
14 Kuan-jü Čou ALFA ROMEO +1 kolo
15 Pierre Gasly ALPHATAURI +1 kolo
16 Júki Cunoda ALPHATAURI +1 kolo
17 Sebastian Vettel ASTON MARTIN +1 kolo
NC Carlos Sainz FERRARI DNF
NC Nicholas Latifi WILLIAMS DNF
NC Sergio Pérez RED BULL DNF

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Jan Fridrich)
Sdílejte na:
Zavřít