Carlos Sainz vidí svou budoucnost ve formuli 1

Carlos Sainz vidí svou budoucnost ve formuli 1

Carlos Sainz doufá, že zůstane ve formuli 1 i nadále, zda to bude s Ferrari nebo s jinou stájí je stále otázkou. Španělský pilot chce mít ale jistou budoucnost a co nejdříve podepsanou smlouvu.

Carlos Sainz má již podepsanou smlouvu s Ferrari na příští rok, a má tedy jistotu, že bude závodit po boku Charlese Leclerca. Rád by měl ale místo ve formuli 1 zajištěné i nadále a chce mít tuto jistotu ještě před začátkem sezóny 2024. Charles Leclerc má již údajně podepsanou s italskou stájí novou smlouvu, objevily se ale zvěsti o tom, že by se Španěl mohl připojit k týmu Audi. Neměcká automobilka v roce 2026 vstoupí do královny motorsportu. S Audi má dlouho historii jeho otec, Carlos Sainz senior.

„Raději bych začal novou sezónu s vědomím, kde budu příští rok. Protože tak to odvádí pozornost od vyjednávání o nové smlouvě, když je potřeba se naplno soustředit na to, co děláte na trati a na práci, kterou máte s týmem, se kterým momentálně jste. Jenom tak je možné dosáhnout pokroku,“ řekl pilot Ferrari pro časopis AutoAction. „I když je ještě brzy a konec sezóny je až za nějaké čtyři měsíce, je pravda, že jakmile bude po šampionátu, budu se plně soustředit na vyřešení své budoucnosti. Cílem je jít do sezóny 2024 bez jakýchkoli starostí ohledně sezóny a s již podepsanou a zpečetěnou smlouvou do budoucna.“

Sdílejte na:
Zavřít