Carlos Sainz stále neví, kam povedou jeho kroky

Carlos Sainz stále neví, kam povedou jeho kroky

V lednu letošního roku bylo oznámeno, že Carlose Sainze ve Ferrari příští sezónu nahradí Lewis Hamilton. Španěl měl dost času na to, aby se rozhodl, kam zamíří jeho další angažmá. Zatím ale nepodepsal žádnou smlouvu.

Od ledna se diskutuje, ve kterém týmu skončí Carlos Sainz. Nabízela se výměna pilotů, kdy by namísto Lewise Hamiltona zamířil k Mercedesu. Díky dobrým výkonům se spekulovalo, že by se měl vrátit k Red Bullu, kde začínal jako junior Toro Rosso. Přestože je Španěl spojován s mnoha týmy, přiznává, že zatím nic nepodepsal, ale rozhodnutí musí padnou brzy.

Carlos Sainz přiznal, že komunikoval se všemi týmy, které měly volnou sedačku. Sny o Red Bullu se ale rozpadly, když rudí býci znovu podepsali se Sergiem Pérezem a Mercedes prohlásil, že španělský pilot není součástí jejich plánů. Výběr pilota je tak omezený.

Očekávalo se, že své plány oznámí na domácí půdě při Velké ceně Španělska. Oznámení sice nepřišlo, ale přesto médiím řekl, že se brzy rozhodne. „Rozhodnutí padne velmi brzy. Nechci už déle čekat, protože mi to v hlavě zabírá mnoho místa. Takže brzy budeme mít o čem mluvit. Ještě si nejsem jistý, jestli tak či onak. Diskutuji o tom se svým týmem a potřebuji pár dní doma. Ještě jsem neměl čas si sednout a rozhodnout se, na to se zaměřím v příštích týdnech.“

Poslední týdny naznačovaly, že by Carlos Sainz měl podepsat u Williamsu. Ve hře je stále i Sauber, který v budoucnu přebere Audi. James Vowles byl v Kanadě ohledně záměru podepsat se Španělem velmi upřímný. Zároveň předložil přesvědčivé argumenty, proč je Williams pro trojnásobného vítěze velkých cen tou nejlepší cestou.

Sdílejte na:
Zavřít