Carlos Sainz stále nemá místo pro rok 2025 ve formuli 1

Carlos Sainz stále nemá místo pro rok 2025 ve formuli 1

Možnosti Carlose Sainze ve formuli 1 pro rok 2025 jsou malé, protože týmy, které čekaly, až se rozhodne o své budoucnosti, nyní zvažují jiné cesty. Dochází mu čas si zvolit.

Španěl už několik týdnů zvažuje několik jasných nabídek na příští sezónu od týmů Sauber, Audi, a i od Williamsu.

Když se však zdálo, že jezdec Ferrari v době VC Španělska udělá finální rozhodnutí, jeho situace se zkomplikovala, protože tým Alpine zvýšil úsilí o jeho angažovaní. To přichází v návaznosti na příchod bývalého šéfa týmu F1 Flaiva Briatoreho jako poradce generálního ředitele Reanultu Luci de Mei, který jasně řekl, že Alpine by měl zlepšit vyjednávání s potenciálními jezdci, aby se tým mohl plně soustředit na vůz.

Tato situace způsobila, že se Sainzovo rozhodování o svém dalším působení pozastavilo a podle všeho požádal Williams o další odklad, aby mohl zvážit, co mu Alpine nabídne. Nabídka francouzského výrobce je obzvláště zajímavá, protože se zdá být stále pravděpodobnější, že se vzdá svého programu továrních motorů a místo toho přejde na zákaznickou dodávku pohonných jednotek.

Pravidla by zaručovala dodávky motorů pro Alpine a Honda by byla povinna v případě potřeby poskytnout týmu pohonné jednotky. Briatore chce údajně smlouvu s Mercedesem, ale ještě není nic rozhodnuto.

Vyhlídka na to, že Sainz bude jezdit s pohonnou jednotkou jako je Mercedes, má své kouzlo a proto Španěl dále odkládá rozhodnutí o nabídkách, které má Williams a Audi. Jeho nerozhodnost však v obou týmech vyvolala pocit, že si nemohou dovolit čekat déle, než začnou hledat jiné možnosti, aby nezůstaly na suchu.

Zatímco Sauber a Audi jsou ochotni ještě chvíli vyčkávat, Williams se rozhodl, že potřebuje co nejdříve najít týmového kolegu pro Alexe Albona, a proto znovu zahájil jednání s ostatními. A přestože Sainzovi nejsou dveře do Williamsu zcela zavřené, protože jednání s dalšími jezdci pokračují, tým nyní možná bude potřebovat od Španěla důkaz, že tam jde ze správných důvodů.

Je zřejmé, že Sainz zvažuje, že se nechce upsat na dlouhou dobu pro případ, že by se v příštích několika letech uvolnilo místo v některém z nejlepších týmů, jako je Red Bull. Zdá se však, že je jen malá šance, že by dostal smlouvu, která by ho pro rok 2026 nechala volným jezdcem trhu.

Sauber a Audi chtějí dlouhodobý závazek do své nové éry, zatímco Williams by s ním rád podepsal víceletou smlouvu, která by mohla trvat až do roku 2028. A přestože se hovořilo o tom, že mu Alpine nabídne smlouvu 1+1, která by mu dala volnost do roku 2026, zdroje naznačují, že tomu tak není a že je připravena nabídnout pouze pevnou dvouletou smlouvu.

Sdílejte na:
Zavřít